Preskočiť na hlavný obsah
Uber
Uber

Detroit Metropolitan Wayne County Airport (DTW)

Či už sa chystáš z letiska Detroit Airport do zoologickej záhrady, alebo ideš z galérie na letisko DTW, vďaka Uberu to zvládneš ľavou zadnou.

11050 Rogell Drive #602, Detroit, MI 48242
+1 734-247-7678

Rozumnejší spôsob cestovania

Požiadaj o jazdu okolo sveta

Ťukni na tlačidlo a požiadaj o letiskovú prepravu vo viac ako 500 hlavných uzloch.

Cestuj ako domáci

Nechaj aplikáciu a vodiča postarať sa o detaily a nerob si starosti s orientáciou v neznámom meste.

Cíť sa s Uberom ako doma

Nájdeš tu svoje obľúbené funkcie vrátane cestovného stanoveného v reálnom čase a bezhotovostnej platby aj v prípade, že si na letisku prvýkrát.

Odhad ceny za Uber

Ukážkové ceny pre cestujúceho sú iba odhady a neodrážajú odchýlky spôsobené zľavami, meškaním v dôsledku premávky alebo inými faktormi. Môžu sa uplatňovať paušálne sadzby a minimálne poplatky. Skutočné ceny sa môžu líšiť.

Zľava až 15 USD

Get $5 off each of your first three rides. Use promo code NEWRIDER15. Expires 30 days after the promo code is applied to your Uber account.

Zaregistruj sa ako cestujúci

Zľava až 15 USD

Get $5 off each of your first three rides. Use promo code NEWRIDER15. Expires 30 days after the promo code is applied to your Uber account.

Zaregistruj sa ako cestujúci

Spôsoby jazdy

 • UberX1-4

  Affordable, everyday rides

 • UberXL1-6

  Cenovo dostupné jazdy pre skupiny až do 6 ľudí

Ako sa odviezť z letiska Detroit Airport

Sadzby za parkovanie na letisku Detroit Airport

Ak sa chystáš na letisko Detroit Airport a zvažuješ, že pôjdeš autom, tu nájdeš sadzby za parkovanie.

Možnosť parkovania

Parkovanie pri termináli McNamara Parking

Big Blue Deck

Zelené parkoviská 1 a 2

Sadzba

24 USD za deň
14 USD za deň
12 USD za deň
Sadzby za parkovanie nemusia vždy predstavovať najaktuálnejšie ceny. Táto informácia bola aktualizovaná 20. november 2018.

Mapa letiska Detroit Airport

Letisko Detroit Airport má 2 hlavné terminály. V termináli McNamara sídlia letiskové haly A až C a v severnom termináli letisková hala D.

Najčastejšie otázky cestujúcich

Áno. Ťukni sem a zobrazí sa zoznam letísk na celom svete, na ktorých môžeš požiadať o jazdu Uberom.

Cena cesty s Uberom na letisko DTW a z neho závisí od okolností, ako sú typ jazdy, o ktorú žiadaš, odhadovaná dĺžka a trvanie cesty, mýta a aktuálny dopyt po jazdách.

Keď zadáš do nástroja na odhad ceny Uberu hore miesto vyzdvihnutia a cieľ, uvidíš odhad ceny ešte pred požiadaním o jazdu. Keď následne požiadaš o jazdu, v aplikácii uvidíš skutočnú cenu na základe okolností v reálnom čase.

Miesta vyzdvihnutia môžu závisieť od typu požadovanej jazdy a veľkosti letiska. Pokyny s trasou na miesto stretnutia s vodičom nájdeš v aplikácii. Tiež sa môžeš riadiť značením do určených zón zdieľania jazdy na letisku.

Ak sa ti vodiča nedarí nájsť, spoj sa s ním cez aplikáciu.

Ďalšie informácie

Šoféruješ s Uberom?

Pozri sa, kde vyzdvihnúť cestujúcich a aké pravidlá a predpisy sa ťa týkajú, aby boli vyzdvihnutia a vyloženia na letisku jednoduchšie.

Ideš na iné letisko?

Nechaj sa vyzdvihnúť a vyložiť na viac ako 500 letiskách po celom svete.

Informácie pre návštevníkov na letisku Detroit Airport

Letisko Detroit Metropolitan Wayne County Airport (DTW) je najrušnejším letiskom v Michigane a jedným z najväčších letísk v USA. Nachádza sa asi 32 kilometrov od centra Detroitu (zhruba 30 minút jazdy autom pri ideálnej dopravnej situácii). Je ideálnou voľbou, ak máš namierené do Detroitu a z neho, k Michiganskému jazeru alebo do Toleda v susednom Ohiu.

Terminály letiska Detroit

Letisko DTW má 2 hlavné terminály: McNamarov a severný. McNamarov terminál je rozdelený na tri odbavovacie haly: A, B a C. Severný terminál má odbavovaciu halu jednu: D. Cestu si môžeš naplánovať podľa informácií dole.

McNamarov terminál letiska DTW

 • Aeroméxico
 • Air France
 • Delta

Severný terminál letiska DTW

 • Air Canada
 • Alaska
 • American
 • Frontier
 • JetBlue
 • Lufthansa
 • Royal Jordanian
 • Southwest
 • Spirit
 • United
 • Wow
 • Lufthansa Club

Medzinárodný terminál letiska DTW

Medzinárodné prílety a odlety sú obsluhované v McNamarovom aj severnom termináli. V McNamarovom termináli sú medzinárodné prílety a odlety odbavované 12 bránami a v severnom 26 bránami. Z letiska DTW odlietajú nonstop linky do viac ako 30 zahraničných destinácií.

Reštaurácie na letisku Detroit

V termináloch letiska Detroit nájdeš viac ako 100 stravovacích zariadení – kaviarne, reťazce rýchleho občerstvenia aj reštaurácie s obsluhou. V priestore letiska Detroit sa tiež nachádza dosť barov.

Orientácia na letisku Detroit

V oboch termináloch letiska Detroit nájdeš pohyblivé chodníky. V odbavovacej hale A McNamarovho terminálu funguje ExpressTram, ktorý zastavuje na 3 staniciach po celej dĺžke haly:

 • Terminálová stanica: nachádza sa uprostred odbavovacej haly a dá sa z nej dostať k bránam A29 až A55, na odbavenie, k výdajni batožiny, k pozemnej doprave a do tunela k odbavovacím halám B a C.
 • Južná stanica: obsluhuje brány A1 až A28.
 • Severná stanica: obsluhuje brány A56 až A78.

Medzi severným a McNamarovým terminálom sa tiež dá presúvať kyvadlovou dopravou. Jazdí v 10-minútovom intervale a vychádza z centra pozemnej dopravy a od vchodu do Westin Hotela.

Čo robiť na letisku Detroit

Na letisku DTW môžeš robiť a zažiť veľa vecí. Ak si chceš trochu odpočinúť, nájdeš tu kúpele, kde môžeš zájsť na masáž, starostlivosť o pleť, manikúru a pedikúru. Na letisku Detroit nájdeš trafiky, obchody s kozmetikou a butiky. Vo svetelnom tuneli, ktorý spája odbavovacie haly A, B a C, hrá koordinovaná svetelná a hudobná show.

Zmenáreň na letisku Detroit

Zmenárne na letisku Detroit nájdeš na nasledujúcich miestach: – McNamarov terminál: odlety (Central Link pri bráne A38) a medzinárodné prílety – Severný terminál: odlety (oproti bráne D9) a prílety (pri výdajni batožiny)

Hotely v okolí letiska Detroit

Či už čakáš na prípoj, oneskoril sa ti nočný let, alebo len potrebuješ prespať v blízkosti letiska DTW, v okolí nájdeš veľa ubytovacích zariadení. Ďalšie nájdeš v Deadborne a v centre Detroitu.

Zaujímavé miesta v okolí letiska Detroit

 • Belle Isle Park
 • Eastern Market
 • Ford Field
 • Detroitské múzeum hudby Motown

Ďalšie informácie o letisku DTW nájdeš na tomto odkaze.

Facebook
Instagram
Twitter