Preskočiť na hlavný obsah
Uber
Uber

Medzinárodné letisko Hartsfield-Jackson Atlanta (ATL)

Či už sa chystáš z letiska ATL do akvária Georgia Aquarium, alebo ideš z botanickej záhrady v Atlante na letisko, vďaka Uberu to zvládneš ľavou zadnou.

6000 N. Terminal Parkway, Atlanta, GA 30320
+1 800-897-1910

Rozumnejší spôsob cestovania

Požiadaj o jazdu okolo sveta

Ťukni na tlačidlo a požiadaj o letiskovú prepravu vo viac ako 500 hlavných uzloch.

Cestuj ako domáci

Nechaj aplikáciu a vodiča postarať sa o detaily a nerob si starosti s orientáciou v neznámom meste.

Cíť sa s Uberom ako doma

Nájdeš tu svoje obľúbené funkcie vrátane cestovného stanoveného v reálnom čase a bezhotovostnej platby aj v prípade, že si na letisku prvýkrát.

Odhad ceny za Uber

Ukážkové ceny pre cestujúceho sú iba odhady a neodrážajú odchýlky spôsobené zľavami, meškaním v dôsledku premávky alebo inými faktormi. Môžu sa uplatňovať paušálne sadzby a minimálne poplatky. Skutočné ceny sa môžu líšiť.

Spôsoby jazdy

 • Express Pool1-2

  Zdieľaná jazda, najnižšia cena

 • Pool1-2

  Zdieľaná jazda, najnižšia cena

 • UberX1-4

  Dostupný odvoz na každý deň

 • Comfort1-4

  Newer cars with extra legroom

Ako sa odviezť z letiska ATL

Opusti terminál na spodnom poschodí príletov

V prípade vyzdvihnutí z terminálu vnútroštátnych letov choď z výdajne batožiny na nižšie poschodie príletov, vyjdi z letiska, prejdi cez pešiu zónu a potom sa riaď značením Zdieľanie jazdy.

V termináli medzinárodných letov ťa vodič vyzdvihne pri vonkajšom obrubníku.

O jazdu požiadaj zo zóny vyzdvihnutia zdieľanej jazdy

Pre vyzdvihnutia z vnútroštátneho terminálu prejdi do zóny vyzdvihnutia pri zdieľanej jazde a potom o ňu požiadaj. O jazdu nežiadaj vopred, pretože vodič bude musieť platiť za parkovanie, ak sa na parkovisku zdrží dlhšie ako 15 minút.

Stretni sa s vodičom v určenom bode vyzdvihnutia

Uisti sa, že si v správnom termináli a bode vyzdvihnutia, kde sa máš stretnúť s vodičom. Ak sa ti nedarí nájsť vodiča, spoj sa s ním prostredníctvom možností kontaktovania v aplikácii.

Sadzby za parkovanie na letisku Medzinárodné letisko Hartsfield-Jackson Atlanta

Ak sa chystáš na letisko Medzinárodné letisko Hartsfield-Jackson Atlanta a zvažuješ, že pôjdeš autom, tu nájdeš sadzby za parkovanie.

Možnosť parkovania

Medzinárodné

Vnútroštátne

Nízkonákladová trieda

Parkovací dom International Park-Ride

Parkoviská Park-Ride A a C

Sadzba

36 USD za deň
19 USD za deň
14 USD za deň
14 USD za deň
10 USD za deň
Sadzby za parkovanie nemusia vždy predstavovať najaktuálnejšie ceny. Táto informácia bola aktualizovaná 20. november 2018.

Mapa: Medzinárodné letisko Hartsfield-Jackson Atlanta

Letiskové haly A až E sú určené pre vnútroštátne lety a letisková hala F slúži pre medzinárodné lety. Miesta na parkovanie nájdeš v celom okolí letiskovej haly T.

Najčastejšie otázky cestujúcich

Áno. Ťukni sem a zobrazí sa zoznam letísk na celom svete, na ktorých môžeš požiadať o jazdu Uberom.

Cena cesty s Uberom na letisko ATL a z neho závisí od okolností, ako sú typ jazdy, o ktorú žiadaš, odhadovaná dĺžka a trvanie cesty, mýta a aktuálny dopyt po jazdách.

Keď zadáš do nástroja na odhad ceny Uberu hore miesto vyzdvihnutia a cieľ, uvidíš odhad ceny ešte pred požiadaním o jazdu. Keď následne požiadaš o jazdu, v aplikácii uvidíš skutočnú cenu na základe okolností v reálnom čase.

Miesta vyzdvihnutia môžu závisieť od typu požadovanej jazdy a veľkosti letiska. Pokyny s trasou na miesto stretnutia s vodičom nájdeš v aplikácii. Tiež sa môžeš riadiť značením do určených zón zdieľania jazdy na letisku. Ak sa ti vodiča nedarí nájsť, spoj sa s ním cez aplikáciu.

Ďalšie informácie

Šoféruješ s Uberom?

Pozri sa, kde vyzdvihnúť cestujúcich a aké pravidlá a predpisy sa ťa týkajú, aby boli vyzdvihnutia a vyloženia na letisku jednoduchšie.

Ideš na iné letisko?

Nechaj sa vyzdvihnúť a vyložiť na viac ako 500 letiskách po celom svete.

Informácie pre návštevníkov na medzinárodnom letisku Hartsfield-Jackson Atlanta

Medzinárodné letisko Hartsfield-Jackson Atlanta je najrušnejším letiskom na svete a každodenne ním prejde priemerne 275 000 cestujúcich. Nachádza 16 kilometrov od centra Atlanty a v metropolitnej oblasti o veľkosti Massachussetts. Využívajú ho obchodní cestujúci aj turisti.

Terminály Medzinárodného letiska Hartsfield-Jackson Atlanta

Medzinárodné letisko Hartsfield-Jackson Atlanta je rozdelené na 2 terminály – vnútroštátny a medzinárodný. Tieto terminály sa nachádzajú na opačných koncoch letiska a medzi nimi sa rozkladá 7 odbavovacích hál.

 • Odbavovacia hala T prilieha k vnútroštátnemu terminálu.
 • Odbavovacia hala F je umiestnená v medzinárodnom termináli.
 • Odbavovacie haly A, B, C, D a E sa rozkladajú v abecednom poradí medzi vnútroštátnym a medzinárodným terminálom. Odbavovacia hala A sa k vnútroštátnemu terminálu nachádza najbližšie.

V termináloch letiska ATL nájdeš salóniky, ako napríklad American Airlines Admirals Club, Delta Sky Club alebo United Club. Cestu si môžeš naplánovať podľa informácií dole.

Vnútroštátny terminál letiska ATL

V severnej časti terminálu môžeš prejsť odbavením na lety nasledujúcimi aerolíniami:

 • Alaska
 • American
 • Boutique Air
 • Frontier
 • JetBlue
 • Southwest
 • Spirit
 • United

V južnej časti terminálu môžeš prejsť odbavením na lety Delta Airlines.

Medzinárodný terminál letiska ATL

Medzinárodný terminál je trojposchodový a je tvorený odbavovacou halou F s bránami F1 až F14. Odletové poschodie je spojené priamo s krátkodobým parkovacím domom a poschodím príletov. Z medzinárodného terminálu odlietajú linky do viac ako 75 destinácií v 50 krajinách a pôsobí tu napríklad British Airways alebo KLM.

Reštaurácie na letisku ATL

Medzinárodné letisko Hartsfield-Jackson Atlanta ponúka viac ako 110 miest, kde sa dá najesť alebo napiť – od medzinárodných reťazcov rýchleho občerstvenia až po luxusné reštaurácie s obsluhou. Reštaurácie a ďalšie stravovacie zariadenia sa na letisku ATL nachádzajú v odbavovacích halách a v átriu.

Orientácia na letisku ATL

Na letisku ATL funguje interná podzemná dráha Plane Train, ktorá spája všetky odbavovacie haly vo vnútroštátnom aj medzinárodnom termináli. Sú to 4-vozové vlaky, ktoré jazdia po 5-kilometrovom okruhu v 2-minútových intervaloch. Priemerne za deň zvezú viac ako 200 000 cestujúcich. Tiež môžeš využiť SkyTrain, ktorý jazdí mimo letiska a spája Georgia International Convention Center s niektorými poprednými letiskovými hotelmi.

Čo robiť na Medzinárodnom letisku Hartsfield-Jackson Atlanta

Na letisku ATL nájdeš rôzne atrakcie, ako napríklad výstavu umenia, ktorá je rozmiestnená po celej jeho ploche. Niektoré diela sú vystavované trvalo, iné rotujú. V átriu letiska ATL každoročne prebehnú štyri koncerty. Milovníci zvierat môžu navštíviť psí park s rozlohou 93 metrov štvorcových. Ak máš čas nakupovať, na letisku ATL nájdeš trafiky aj butiky.

Zmenáreň na letisku ATL

Na letisku ATL sa nachádza dvanásť zmenární. Nájdeš ich v odbavovacích halách A, B, D, E a F a tiež v átriu.

Hotely v okolí letiska ATL

Či už čakáš na prípoj, oneskoril sa ti nočný let, alebo len potrebuješ prespať v blízkosti letiska ATL, v okolí nájdeš viac ako 60 ubytovacích zariadení.

Zaujímavé miesta v okolí letiska ATL

 • Atlantská botanická záhrada
 • Centennial Olympic Park
 • Atlantská zoo

Ďalšie informácie o letisku ATL nájdeš na tomto odkaze.

Facebook
Instagram
Twitter