Przejdź do głównej zawartości
Uber
Uber

Port lotniczy Londyn-Stansted (STN)

Niezależnie od tego czy udajesz się z lotniska Stansted do Londynu, czy w drugą stronę, możesz mieć pewność, że dojedziesz tam z Uberem.

Bassingbourn Road, Stansted CM24 1QW, United Kingdom
+44 808-169-7031

Zamawiaj przejazdy na całym świecie

Dotknij przycisku, aby zamówić przejazd na jednym z ponad 500 największych lotnisk.

Podróżuj jak u siebie

Aplikacja i kierowca zajmą się szczegółami, dlatego poruszanie się po obcym mieście nie będzie Twoim zmartwieniem.

Dzięki Uberowi poczujesz się jak w domu

Znajdź ulubione funkcje, w tym wycenę w czasie rzeczywistym lub płatności bezgotówkowe, również w nowej lokalizacji.

Przykładowe ceny dla pasażerów są jedynie przybliżone i nie odzwierciedlają zmian wynikających ze zniżek, opóźnień w ruchu lub innych czynników. Mogą obowiązywać stałe stawki i opłaty minimalne. Rzeczywiste ceny mogą się różnić.

 • UberX1-4

  Codzienne przejazdy w przystępnej cenie

 • EXEC1-4

  Codzienne przejazdy o podwyższonym komforcie

Otwórz aplikację, aby zamówić przejazd

W dowolnym momencie otwórz aplikację, aby zamówić przejazd. Wybierz opcję odpowiadającą liczbie pasażerów i ilości bagażu.

Wykonaj instrukcje podane w aplikacji

Wskazówki dotyczące miejsca odbioru otrzymasz bezpośrednio w aplikacji. Oznakowanie może się również znajdować na terenie lotniska.

Spotkaj się z kierowcą

Przejdź do przydzielonego miejsca odbioru zgodnie ze wskazówkami aplikacji. Pamiętaj, że to miejsce nie zawsze znajduje się przy najbliższym wyjściu. Jeśli nie możesz znaleźć kierowcy, skontaktuj się z nim za pomocą aplikacji.

Wi-Fi na lotnisku Londyn-Stansted

Lotnisko Londyn-Stansted oferuje 4 godziny darmowej sieci Wi-Fi dziennie dla każdego zarejestrowanego urządzenia. Możesz dokupić dodatkowy pakiet 24-godzinny lub pakiety 6- i 12-miesięczne dla osób podróżujących częściej.

Port lotniczy Londyn-Stansted — parkowanie

Lotnisko Londyn-Stansted oferuje różne możliwości parkowania, w tym parking krótko-, średnio- i długoterminowy. Pobliskie parkingi JetParks to tańsza alternatywa.

Wymiana walut na lotnisku Londyn-Stansted

Bankomaty są dostępne zarówno przed, jak i za bramką ochrony lotniska Londyn-Stansted i oferują waluty GBP, EUR i USD. Na lotnisku Londyn-Stansted znajduje się siedem kantorów Moneycorp w halach przylotów i odlotów.

Usługi Ubera są dostępne na lotnisku STN, więc możesz korzystać z wygodnych przejazdów, dokądkolwiek zmierzasz.

Nawet jeżeli trasa nie jest długa, stawki za przejazdy z Uberem z i na lotnisko Londyn-Stansted mogą ulec zmianie ze względu na godzinę, korki i inne czynniki. Do całkowitej ceny przejazdu mogą zostać doliczone opłaty lotniskowe i parkingowe.

Po zamówieniu przejazdu znajdź w aplikacji Uber miejsce odbioru.

Czas odbioru może zależeć od pory dnia, liczby kierowców na drodze i innych czynników. Po zamówieniu przejazdu przejdź do miejsca odbioru wskazanego w aplikacji.

Jesteś kierowcą współpracującym z Uberem?

Od miejsc odbioru pasażerów po lokalne przepisy – dowiedz się, jak usprawnić przejazdy na lotnisko.

Chcesz dojechać na inne lotnisko?

Dojazd i powrót z ponad 500 lotnisk na całym świecie.

Przejazd z aplikacją Uber to idealny wybór dla osób przylatujących na lotnisko STN lub odlatujących z niego. Londyńskie lotnisko Stansted obsługuje rocznie ponad 27 milionów pasażerów i jest głównym węzłem komunikacyjnym Londynu, jeśli chodzi o podróże do i z krajów europejskich. Jest to trzecie co do ilości obsługiwanego ruchu lotnisko w Londynie i czwarte w Wielkiej Brytanii. Lotnisko Stansted znajduje się w Stansted Mountfitchet, Essex, około 55 kilometrów (34 mile) na północny wschód od Londynu – około 1,5 godziny jazdy samochodem, w zależności od ruchu. W pobliżu jest również uniwersyteckie miasto Cambridge, nieco ponad 45 km (28 mil) na północ od Stansted.

Terminal na Stansted

Na lotnisku Stansted znajduje się tylko jeden terminal z 88 bramkami. Stansted obsługuje ponad 30 linii lotniczych, w tym:

 • Air Corsica
 • Air Moldova
 • Aurigny
 • British Airways
 • easyJet
 • Emirates
 • Eurowings
 • Flybe
 • Jet2.com
 • Pegasus
 • Ryanair
 • Thomas Cook
 • TUI

Restauracje na lotnisku Stansted

Na lotnisku London Stansted można znaleźć szeroką ofertę napojów i jedzenia. Zarówno w strefie operacyjnej, jak i ogólnodostępnej jest dużo miejsc, w których można zaspokoić wszelakie zachcianki, od fast foodów do zjedzenia w biegu, po lokalną klasykę.

Poruszanie się po lotnisku London Stansted

Lotnisko Stansted jest małe i łatwo jest się po nim poruszać pieszo, więc nie musisz martwić się o znalezienie wewnętrznych busów lub pociągów, które dowiozą Cię do właściwej bramki.

Atrakcje na lotnisku Stansted

Najlepsze światowe marki mody, kosmetyków, akcesoriów, technologii, alkoholi i wielu innych są dostępne w licznych sklepach na lotnisku. Wszystkie sklepy znajdują się za odprawą po stronie wylotów, natomiast po stronie przylotów jest sklep wolnocłowy za strefą odbioru bagażu oraz sklepy wielobranżowe w terminalu głównym. Lotnisko Stansted oferuje również opcję click-and-collect – możesz zamówić produkty, zanim jeszcze dotrzesz na lotnisko, i odebrać je po przybyciu.

Udogodnienia związane z modlitwą i kultem na lotnisku Stansted

Sala modlitewna znajduje się na przeciwko stanowiska odprawy A, a następna po przejściu przez kontrolę bezpieczeństwa, obok drogi ewakuacyjnej w głównej strefie odlotów. Sale modlitewne są otwarte przez całą dobę dla każdego niezależnie od wyznania lub jego braku.

Hotele w pobliżu lotniska London Stansted

Wiele hoteli w pobliżu lotniska Stansted znajduje się kilka minut drogi od terminalu, więc możesz trochę odpocząć przed długą podróżą. Być może masz lot wcześnie rano i wolisz zostać w pobliżu, aby móc się wyspać, a może masz nocną przerwę w podróży i nie chcesz oddalać się od lotniska. Stansted oferuje wiele opcji dopasowanych do Twoich potrzeb, a jeśli dokonujesz rezerwacji bezpośrednio na lotnisku, możesz zaoszczędzić nawet do 40%. W wielu pobliskich hotelach są sale konferencyjne, jak np. United Business Centre tuż obok terminalu. Lotnisko Stansted jest blisko samego Londynu, dzięki czemu wiele rodzajów zakwaterowania znajduje się w odległości kilku godzin od lotniska.

Ciekawe miejsca w pobliżu lotniska Stansted

 • Hatfield Forest
 • House on the Hill Toy Museum
 • Mountfitchet Castle

Więcej informacji o STN znajdziesz tutaj.

Facebook
Instagram
Twitter