Przejdź do głównej zawartości

Port lotniczy Poznań–Ławica im. Henryka Wieniawskiego (POZ)

Niezależnie od tego, czy podróżujesz z portu lotniczego w Poznaniu do centrum miasta, czy w odwrotnym kierunku, z Uberem dotrzesz do celu.

Bukowska 285, 60-189 Poznań, Poland
+48 61-849-23-43

Rozsądne podróżowanie

Zamawiaj przejazdy na całym świecie

Tap a button and get airport transportation at more than 500 major hubs.

Podróżuj jak u siebie

Let the app and your driver handle the details, so you don’t have to navigate an unfamiliar city.

Dzięki Uberowi poczujesz się jak w domu

Find your favorite features, including real-time pricing and cash-free payment, even if you’re in a new place.

Sposoby realizacji przejazdów na tym obszarze

 • UberX

  1-4

  Niedrogie przejazdy każdego dnia

 • Comfort

  1-4

  Nowsze, wygodniejsze samochody

 • UberX z Przesłoną

  1-3

  Atrakcyjne cenowo i bezpieczne przejazdy w samochodach z przegrodą

1/3

Jak zarezerwować przejazd z Uberem z Portu lotniczego Poznań–Ławica im. Henryka Wieniawskiego?

Otwórz aplikację, aby zamówić przejazd

W dowolnym momencie otwórz aplikację i zamów przejazd. Wybierz opcję odpowiadającą liczbie pasażerów i ilości bagażu.

Wykonaj instrukcje podane w aplikacji

Informacje o miejscach odbioru znajdziesz w aplikacji. Oznakowanie może się również znajdować na terenie lotniska.

Spotkaj się z kierowcą

Go to your assigned pickup location as specified by the app. Please note, this location may not always be at your nearest exit. If you can’t find your driver, contact them through the app.

Port lotniczy POZ – wskazówki

Parkowanie w porcie lotniczym w Poznaniu

W porcie lotniczym Poznań–Ławica dostępne są parkingi krótko-, średnio- i długoterminowe. Poza budynkiem terminalu dostępne są dwa parkingi krótkoterminowe. Parking długoterminowy znajduje się w pobliżu terminalu lotniska.

Ułatwienia dostępu w porcie lotniczym Poznań–Ławica

Port lotniczy Poznań–Ławica jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, które mogą korzystać ze specjalnych wind i toalet. Pasażerowie mogą liczyć także na specjalną bezpłatną pomoc. Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z liniami lotniczymi przed podróżą.

Port lotniczy Poznań–Ławica – wymiana walut

W porcie lotniczym Poznań–Ławica dostępne są całodobowe punkty wymiany walut w hali odlotów, hali przylotów i w strefie odbioru bagażu.

Najczęstsze pytania od pasażerów

 • Tak, Uber jest dostępny w porcie lotniczym Poznań–Ławica. Wystarczy uruchomić aplikację Uber, wprowadzić swoją lokalizację i zamówić przejazd.

 • Wszystkie miejsca odbioru mogą się zmienić, dlatego po zamówieniu przejazdu sprawdź w aplikacji, czy znajdujesz się we właściwym miejscu.

 • Stawki za przejazdy z lotniska mogą różnić się w zależności od liczby klientów, liczby dostępnych kierowców i pory dnia. Zalecamy skorzystanie z kalkulatora opłat Ubera przed zamówieniem przejazdu, aby sprawdzić szacunkową stawkę.

 • Jeśli nie możesz znaleźć kierowcy, skorzystaj z aplikacji Uber, aby się z nim skontaktować.

Więcej informacji

Jesteś kierowcą współpracującym z Uberem?

Od miejsc odbioru pasażerów po lokalne przepisy – dowiedz się, jak usprawnić przejazdy na lotnisko.

Chcesz dojechać na inne lotnisko?

Dojazd i powrót z ponad 600 lotnisk na całym świecie.

Lotnisko POZ – informacje dla odwiedzających

Dzięki Uberowi podróżni w łatwy i wygodny sposób mogą dotrzeć tam, gdzie chcą. Lotnisko Poznań-Ławica, zlokalizowane siedem kilometrów od centrum miasta, to jedna z bram do kraju. Lotnisko w Poznaniu obsługuje zarówno loty krajowe, jak i międzynarodowe, a podróżni mogą z niego wyruszyć na wycieczkę po mieście lub dalej, na przykład do stolicy. Przejazd z centrum miasta na lotnisko zajmuje przy idealnych warunkach drogowych 15 minut, dlatego to dobra turystyczna baza wypadowa.

Poczekalnia na lotnisku w Poznaniu

Lotnisko Poznań-Ławica ma wygodnie urządzoną poczekalnię VIP, w której podróżni mogą się odprężyć, zjeść ciepłą lub zimną przekąskę, skorzystać ze sprzętu biurowego lub zamówić inne usługi. W terminalu drugim jest również poczekalnia klasy biznesowej, będąca spokojnym miejscem, idealnym do pracy przed odlotem. Znajduje się w niej bar samoobsługowy i sprzęt biurowy. Ma wygodnie urządzone wnętrze i jest idealnym miejscem dla podróżnych, którzy załatwiają sprawy służbowe.

Restauracje na lotnisku POZ

Na lotnisku POZ nie ma wielu restauracji, ale w hali odlotów i przylotów jest kilka lokali, które serwują przekąski i napoje. Podróżni mogą w nich zjeść coś na szybko w oczekiwaniu na lot lub po lądowaniu.

Usługi i udogodnienia na lotnisku POZ

Podróżni, którzy chcą skorzystać z telefonu publicznego, na międzynarodowym lotnisku w Poznaniu znajdą wiele takich stanowisk. Inne udogodnienia na lotnisku POZ to miejsce do przewijania dzieci i punkt pierwszej pomocy.

Hotel na lotnisku w Poznaniu

W pobliżu lotniska jest wiele hoteli. Zaledwie dwie minuty spaceru od terminalu lotniska w Poznaniu jest najbliższy, wygodnie wyposażony hotel. Osoby, które chcą przenocować bliżej centrum Poznania, a dalej od lotniska, mogą wybierać spośród wielu hoteli, które oferują pokoje w różnych cenach.

Sklepy na lotnisku w Poznaniu

Oprócz standardowych sklepów bezcłowych na lotnisku są specjalne strefy, w których kupisz polską wódkę, żywność i pamiątki. Ponadto na lotnisku Poznań-Ławica jest sklep spożywczy, w którym pasażerowie mogą szybko kupić brakujące produkty lub te, których zapomnieli spakować. To miejsce jest deską ratunku dla osób, które w ostatniej chwili muszą coś dokupić.

Udogodnienia biznesowe na lotnisku POZ

Jeśli lecisz do Poznania w celach biznesowych i potrzebujesz sali konferencyjnej, na terminalu lotniska znajdziesz aż dwie. Jedna z nich ma 35 miejsc i jest wyposażona w sprzęt multimedialny oraz laptopa, do tego można w niej połączyć się z internetem. Mniejsza sala konferencyjna ma dziesięć miejsc. W salach można w razie potrzeby zamówić usługi cateringowe. Aby sprawdzić cennik, skontaktuj się z lotniskiem w Poznaniu przed dokonaniem rezerwacji.

Ciekawe miejsca w pobliżu lotniska POZ

W Poznaniu jest wiele ciekawych miejsc do zobaczenia, na przykład budynki w stylu renesansowym w samym centrum, a także znane katedry i zamek. W pobliżu lotniska Poznań-Ławica można zwiedzić wiele atrakcji o znaczeniu historycznym i kulturowym:

 • Zamek Cesarski w Poznaniu,
 • Muzeum Uzbrojenia,
 • Stary Rynek,
 • Ostrów Tumski,
 • ratusz miasta.

Więcej informacji o międzynarodowym lotnisku w Poznaniu znajdziesz na stronie www.airport-poznan.com.pl Facebook

Ta strona zawiera informacje pochodzące ze stron internetowych podmiotów zewnętrznych, które pozostają poza kontrolą firmy Uber i mogą być co jakiś czas zmieniane lub aktualizowane. Treść tej strony, która nie dotyczy firmy Uber lub jej operacji bezpośrednio, ma charakter wyłącznie informacyjny i nie można się na nią powoływać, interpretować jej jako gwarancji, wyraźnej lub domniemanej, dotyczącej informacji zawartych na stronie. Niektóre wymagania i funkcje różnią się w zależności od kraju, regionu i miasta. Ze zniżki promocyjnej mogą skorzystać wyłącznie nowi użytkownicy. Promocja nie łączy się z innymi ofertami i nie dotyczy napiwków. Ograniczona dostępność. Oferta i warunki korzystania z oferty mogą ulec zmianie.