Przejdź do głównej zawartości

Lotnisko Stambuł-Atatürk (IST)

Niezależnie od tego, czy udajesz się z lotniska Atatürk do Stambułu, czy w drugą stronę, możesz mieć pewność, że dojedziesz tam z Uberem.

Yeşilköy, 34149 Bakırköy/Istanbul, Turkey
+90 212-463-30-00

Rozsądne podróżowanie

Zamawiaj przejazdy na całym świecie

Dotknij przycisku, aby zamówić przejazd na jednym z ponad 500 największych lotnisk.

Podróżuj jak u siebie

Aplikacja i kierowca zajmą się szczegółami, dlatego poruszanie się po obcym mieście nie będzie Twoim zmartwieniem.

Dzięki Uberowi poczujesz się jak w domu

Znajdź ulubione funkcje, w tym wycenę w czasie rzeczywistym lub płatności bezgotówkowe, również w nowej lokalizacji.

Kalkulator przybliżonych opłat Ubera

Przykładowe ceny dla pasażerów są jedynie przybliżone i nie odzwierciedlają zmian wynikających ze zniżek, opóźnień w ruchu lub innych czynników. Mogą obowiązywać stałe stawki i opłaty minimalne. Rzeczywiste ceny mogą się różnić.

Sposób jazdy

 • Taxi Yellow1-4

  Taxi rides made easy

 • Taxi Turquoise1-4

  Premium taxi ride with comfortable vehicle

Zamawianie przejazdu z Uberem z lotniska

Otwórz aplikację, aby zamówić przejazd

W dowolnym momencie otwórz aplikację, aby zamówić przejazd. Wybierz opcję odpowiadającą liczbie pasażerów i ilości bagażu.

Wykonaj instrukcje podane w aplikacji

Wskazówki dotyczące miejsca odbioru otrzymasz bezpośrednio w aplikacji. Oznakowanie może się również znajdować na terenie lotniska.

Spotkaj się z kierowcą

Przejdź do przydzielonego miejsca odbioru zgodnie ze wskazówkami aplikacji. Pamiętaj, że to miejsce nie zawsze znajduje się przy najbliższym wyjściu. Jeśli nie możesz znaleźć kierowcy, skontaktuj się z nim za pomocą aplikacji.

Lotnisko Stambuł-Atatürk — wskazówki

Wi-Fi na lotnisku Atatürk

Darmowa sieć Wi-Fi jest dostępna na lotnisku Atatürk przez 2 godziny. Potrzebujesz numeru komórkowego odbierającego SMS-y w Turcji, aby uzyskać do niej dostęp. W przeciwnym wypadku możesz skorzystać z płatnej usługi Wi-Fi.

Parkowanie na lotnisku Stambuł-Atatürk

Lotnisko Stambuł-Atatürk oferuje różne strefy parkowania, zarówno do szybkich dowozów, jak i do postoju długoterminowego. Po zaparkowaniu dostaniesz się na miejsce lotniskowym autobusem.

Przechowywanie bagażu na lotnisku Atatürk

Zarówno w terminalu krajowym, jak i międzynarodowym, znajdują się przechowalnie bagażu, które pozwalają podróżnym bezpiecznie zostawić rzeczy i wybrać się na wycieczkę po Stambule.

Najczęstsze pytania od pasażerów

Usługi Ubera są dostępne na lotnisku Atatürk, więc możesz korzystać z wygodnych przejazdów, dokądkolwiek zmierzasz.

Po zamówieniu przejazdu znajdź w aplikacji Uber miejsce odbioru.

Nawet jeżeli trasa nie jest długa, stawki za przejazdy z Uberem z i na lotnisko Atatürk mogą ulec zmianie ze względu na godzinę, korki i inne czynniki. Użyj kalkulatora opłat Ubera, aby otrzymać przybliżoną cenę przejazdu.

Czas odbioru zależy od pory dnia, liczby kierowców na drodze i wielu innych czynników.

Więcej informacji

Chcesz dojechać na inne lotnisko?

Dojazd i powrót z ponad 500 lotnisk na całym świecie.
Znajdź lotnisko

Terminale na lotnisku Atatürk — informacje dla podróżnych

Przejazd z aplikacją Uber jest idealny dla podróżnych przylatujących na lotnisko im. Atatürka w Stambule lub odlatujących z niego. Lotnisko im. Atatürka w Stambule to największe pod względem całkowitej liczby pasażerów lotnisko w Turcji i drugą co do wielkości liczbą destynacji nonstop na świecie. Dojazd z centrum Stambułu do lotniska im. Atatürka zajmuje około 40 minut, co czyni je doskonałym wyborem dla każdego, kto leci do lub ze Stambułu. Podróżnym, którzy nie mają samochodu, łatwo jest dostać się na międzynarodowe lotnisko im. Atatürka metrem, autobusem, autokarem lub przejazdem z aplikacją Uber.

Terminale na lotnisku Stambuł-Atatürk

Lotnisko im. Atatürka ma dwa terminale pasażerskie: krajowy i międzynarodowy. Jak można się spodziewać, terminal krajowy obsługuje loty na terenie Turcji, natomiast terminal międzynarodowy obsługuje loty międzynarodowe i międzykontynentalne. Oba terminale są połączone, co sprawia, że transfery krajowe na terenie międzynarodowego lotniska im. Atatürka są stosunkowo proste w porównaniu z niektórymi innymi portami lotniczymi o porównywalnej wielkości. Wi-Fi jest dostępne w obu terminalach, a na lotnisku można również znaleźć mobilne stacje ładowania.

Terminal krajowy

 • Turkish Airlines
 • Salon Primeclass

Terminal międzynarodowy

 • Air France
 • Emirates
 • Inne loty międzykontynentalne i międzynarodowe
 • Salon HSBC Premier

Posiłki na lotnisku im. Atatürka w Stambule

Na lotnisku im. Atatürka można znaleźć wiele rozmaitych restauracji oferujących od świeżych, tradycyjnych tureckich dań po fast foody. Niezależnie od tego, czy wolisz jeść w formie bufetu, czy też zjeść coś szybko, masz do wyboru wiele opcji – na pewno znajdziesz coś, co zadowoli Twoje podniebienie.

Poruszanie się po lotnisku im. Atatürka

Terminal krajowy i międzynarodowy są bardzo blisko położone, więc można szybko przejść z jednego do drugiego, korzystając z ruchomych chodników, jeśli się śpieszysz.

Atrakcje na lotnisku im. Atatürka

Główną rozrywką na lotnisku im. Atatürka są doskonałe obszary handlowe, od dużego sklepu wolnocłowego po Old Bazaar, gdzie można znaleźć prawdziwe tureckie wyroby takie jak przyprawy, szkło i biżuterię. Sklepy wolnocłowe na lotnisku im. Atatürka są idealnym miejscem, aby kupić pamiątkę dla przyjaciół i rodziny, z ogromnym wyborem alkoholi, kosmetyków, perfum i produktów cukierniczych. Inne atrakcje obejmują spa i masaże – doskonałe, aby zrelaksować się przed lotem – podczas gdy niektóre z najlepszych salonów oferują również prysznice.

Hotele w pobliżu lotniska im. Atatürka

Na terenie międzynarodowego lotniska im. Atatürka znajduje się jeden hotel, a w jego bezpośrednim sąsiedztwie wiele innych, idealnych dla osób, które przybywają na lotnisko we wczesnych godzinach porannych. W hotelach tych można znaleźć typowe udogodnienia biznesowe, sale konferencyjne, restauracje i siłownie, ale najlepiej jest dokładnie sprawdzić stronę internetową hotelu, aby upewnić się, że ma wszystko, czego potrzebujesz.

Ciekawe miejsca w pobliżu lotniska im. Atatürka

W pobliżu im. Atatürka znajduje się kilka interesujących miejsc historycznych, jak można by się spodziewać w tym rejonie, m.in.

 • Błękitny Meczet
 • Wieża Galata
 • Kryty Bazaar
 • Hagia Sophia
 • Pałac Topkapi

Więcej informacji o lotnisku im. Atatürka w Stambule znajdziesztutaj.