Przejdź do głównej zawartości

Lotnisko we Frankfurcie nad Menem (FRA)

Niezależnie od tego, czy jedziesz z lotniska we Frankfurcie do centrum miasta, czy z Kleinmarkthalle na lotnisko we Frankfurcie, dotrzesz tam z aplikacją Uber.

Frankfurt 60547 Germany
+49 180-6-3724636

Zarezerwuj z wyprzedzeniem przejazd z Uberem z lotniska Lotnisko we Frankfurcie nad Menem

Dopnij swoje plany na ostatni guzik i zarezerwuj przejazd z Uberem na lotnisko Lotnisko we Frankfurcie nad Menem - rezerwacji możesz dokonać nawet z 30-dniowym wyprzedzeniem, w dowolnym dniu i o dowolnej godzinie
Miejsce docelowe
Wybierz datę i godzinę

Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the escape button to close the calendar.

Selected date is 2021/06/22.

Rozsądne podróżowanie

Zamawiaj przejazdy na całym świecie

Dotknij przycisku, aby zamówić przejazd na jednym z ponad 500 największych lotnisk.

Podróżuj jak u siebie

Aplikacja i kierowca zajmą się szczegółami, dlatego poruszanie się po obcym mieście nie będzie Twoim zmartwieniem.

Dzięki Uberowi poczujesz się jak w domu

Znajdź ulubione funkcje, w tym wycenę w czasie rzeczywistym lub płatności bezgotówkowe, również w nowej lokalizacji.

Sposoby realizacji przejazdów na tym obszarze

 • UberX

  1-3

  Niedrogie przejazdy każdego dnia

 • Premium

  1-3

  Wysokiej klasy samochody i doświadczeni kierowcy

 • Green

  1-3

  Emission-free, affordable, everyday rides

 • Taxi

  1-3

  Nie musisz iść na postój – jedź z nami

1/4

Zamawianie przejazdu z lotniska we Frankfurcie

Otwórz aplikację, aby zamówić przejazd

Tuż przed wyjściem na zewnątrz otwórz aplikację, aby zamówić przejazd. Wybierz opcję odpowiadającą liczbie pasażerów i ilości bagażu.

Wykonaj instrukcje podane w aplikacji

Wskazówki dotyczące miejsca odbioru otrzymasz bezpośrednio w aplikacji. Oznakowanie może się również znajdować na terenie lotniska.

Spotkaj się z kierowcą

Przejdź do przydzielonego miejsca odbioru zgodnie ze wskazówkami aplikacji. Pamiętaj, że to miejsce nie zawsze znajduje się przy najbliższym wyjściu. Jeśli nie możesz znaleźć kierowcy, skontaktuj się z nim za pomocą aplikacji.

Wskazówki dotyczące łatwiejszej podróży z lotniska we Frankfurcie

Wi-Fi na lotnisku we Frankfurcie

Podróżujący mogą korzystać z Wi-Fi bezpłatnie przez całą dobę. Aby zalogować się do usługi, znajdź sieć lotniska we Frankfurcie, wpisz swój adres e-mail i zaakceptuj warunki korzystania z usługi. Następnie kliknij Dalej iRozpocznij przeglądanie.

Przechowalnia bagażu na lotnisku we Frankfurcie

Na lotnisku we Frankfurcie są trzy przechowalnie bagażu zlokalizowane w obu terminalach. Podróżni mogą w nich zostawić bagaże nawet na trzy miesiące. Placówki oferują również zabezpieczanie dużych lub ponadgabarytowych bagaży.

Parking na lotnisku we Frankfurcie

Na lotnisku we Frankfurcie jest wiele parkingów, w tym krótko- i długoterminowy, biznesowy, a także strefa wysadzania podróżnych.

Najczęstsze pytania od pasażerów

 • Usługi Ubera są dostępne na lotnisku we Frankfurcie, więc możesz korzystać z wygodnych przejazdów, dokądkolwiek zmierzasz.

 • Miejsca odbioru Ubera na lotniskach mogą się zmienić. Po zamówieniu przejazdu znajdź w aplikacji Uber miejsce odbioru.

 • Opłaty za przejazdy z i na lotnisko we Frankfurcie zależą od czasu, natężenia ruchu i innych czynników. Sprawdź ceny w aplikacji Uber.

 • Kiedy zamawiasz przejazd, w aplikacji wyświetlony zostanie przybliżony czas przyjazdu kierowcy na miejsce odbioru.

Więcej informacji

Chcesz dojechać na inne lotnisko?

Dojazd i powrót z ponad 600 lotnisk na całym świecie.

Lotnisko we Frankfurcie – informacje dla odwiedzających

Lotnisko we Frankfurcie nad Menem zostało otwarte w 1936 r., a obecnie jest jednym z największych lotnisk w Niemczech – co roku obsługuje 70 milionów pasażerów. To ważny europejski węzeł transportowy i największy kompleks pracowniczy w jednym miejscu w Niemczech, w którym pracuje 81 000 osób z 450 firm i organizacji. Lotnisko znajduje się 12 kilometrów na południowy wschód od Frankfurtu, a dojazd na nie (do punktu docelowego) z centrum miasta zajmuje około 15 minut.

Terminale lotniska we Frankfurcie

Lotnisko we Frankfurcie ma dwa terminale: terminal 1 i terminal 2. Poruszać się można między nimi transportem wahadłowym i pociągiem SkyLine. Loty międzynarodowe i krajowe odbywają się z obu terminali, więc uważnie sprawdź terminal odlotu. Na lotnisku we Frankfurcie mieści się również terminal pierwszej klasy Lufthansa, z którego mogą korzystać wyłącznie pasażerowie pierwszej klasy linii lotniczej Lufthansa.

Restauracje na lotnisku we Frankfurcie

Na lotnisku we Frankfurcie zjesz to, na o masz ochotę: wykwintne śniadanie, lekki obiad czy kolację w restauracji. W wielu lokalach sprzedających jedzenie kupisz wszystko: od szybkich przekąsek po pełne dania, jeśli masz przed odlotem dużo wolnego czasu. Oprócz standardowych posiłków, takich jak kanapki, zupy, sałatki, ciepłe i zimne napoje, smoothies, soki i słodkie wypieki, pasażerowie mogą posilić się w restauracjach specjalizujących się na przykład w kuchni włoskiej, azjatyckiej, i oczywiście – tradycyjnej niemieckiej. Wegetarianie i osoby nietolerujące glutenu też znajdą coś dla siebie.

Sklepy na lotnisku we Frankfurcie

Jeśli relaksują Cię zakupy, na lotnisku FRA znajdziesz wiele sklepów. Na lotnisku jest strefa sklepów bezcłowych, które sprzedają produkty światowych marek po niskich cenach, w tym: perfumy, kosmetyki po goleniu, produkty cukiernicze, okulary przeciwsłoneczne, kosmetyki, dodatki modowe, piwa, wina i mocne alkohole. Pasażerowie mogą również zrobić zakupy w sklepach z ubraniami luksusowych marek, butami, elektroniką, biżuterią, czasopismami, książkami, lekami, a także uzupełnić rzeczy niezbędne podczas podróży. Ponadto mogą nabyć pamiątki, na przykład kawior i tradycyjną niemiecką żywność.

Poczekalnie na lotnisku we Frankfurcie

Na lotnisku we Frankfurcie znajduje się wiele poczekalni. Niektóre z nich są dostępne tylko dla osób podróżujących często lub tych pasażerów klasy biznesowej. Są też poczekalnie, z których mogą skorzystać wszyscy podróżni za opłatą. Można się w nich zrelaksować przez lotem i wygodnie usiąść, napić się zimnego lub ciepłego napoju albo coś zjeść, skorzystać z Wi-Fi, obejrzeć telewizję i poczytać czasopisma.

Usługi na lotnisku FRA

Na lotnisku we Frankfurcie podróżujący mogą skorzystać z wielu usług ułatwiających podróż. Dla pasażerów biznesowych przygotowano miejsca do pracy, w tym miejscu można także skorzystać z internetu. Rodziny podróżujące z małymi dziećmi mogą korzystać ze stref zabawy znajdujących się w obu terminalach i specjalnych pokojów, w których mogą przebrać i nakarmić dzieci. Pasażerowie, którzy czekają na odlot kilka godzin mogą odwiedzić „Movie Worlds” w terminalu 1 – są tu wyświetlane popularne filmy, filmy dokumentalne i seriale telewizyjne.

Hotele w pobliżu lotniska we Frankfurcie

W okolicach lotniska we Frankfurcie jest wiele hoteli, które oferują noclegi na każdą kieszeń. Do niektórych z nich można przejść z terminali pieszo. Na obszarze bezpośrednio graniczącym z lotniskiem, szczególnie w dzielnicach Rüsselsheim i Langen, podróżujący znajdą jeszcze więcej noclegów. Lotnisko znajduje się w odległości krótkiego przejazdu od centrum Frankfurtu, dlatego podróżujący, którzy nie spieszą się na samolot, mogą poszukać tam zakwaterowania.

Ciekawe miejsca w pobliżu lotniska we Frankfurcie

Frankfurt to ważne centrum finansowe, dlatego miasto odwiedzają rzesze biznesmenów. Jest również atrakcyjne dla turystów pod względem sztuki, architektury i muzeów. Wybrane miejsca godne odwiedzenia we Frankfurcie:

 • Kaiserdom (katedra cesarska)
 • Targ Kleinmarkthalle
 • Muzeum historii naturalnej
 • Rynek Römerberg
 • Muzeum sztuki Städel

Dowiedz się więcej na temat lotniska FRA tutaj.

Facebook
Instagram
Twitter
YouTube

Ta strona zawiera informacje pochodzące ze stron internetowych podmiotów zewnętrznych, które pozostają poza kontrolą firmy Uber i mogą być co jakiś czas zmieniane lub aktualizowane. Treść tej strony, która nie dotyczy firmy Uber lub jej operacji bezpośrednio, ma charakter wyłącznie informacyjny i nie można się na nią powoływać, interpretować jej jako gwarancji, wyraźnej lub domniemanej, dotyczącej informacji zawartych na stronie. Niektóre wymagania i funkcje różnią się w zależności od kraju, regionu i miasta. Ze zniżki promocyjnej mogą skorzystać wyłącznie nowi użytkownicy. Promocja nie łączy się z innymi ofertami i nie dotyczy napiwków. Ograniczona dostępność. Oferta i warunki korzystania z oferty mogą ulec zmianie.

Linki do witryn zewnętrznych są udostępniane tylko dla wygodny odwiedzających. Użytkownicy korzystają z linków do innych witryn na swoje własne ryzyko, a Uber nie bierze odpowiedzialności za strony, na które przekierowują linki, ani za ich treść.