Przejdź do głównej zawartości
Uber
Uber

Port lotniczy w Kapsztadzie (CPT)

Niezależnie od tego, czy udajesz się z lotniska w Kapsztadzie do centrum miasta, czy w drugą stronę, możesz mieć pewność, że dojedziesz tam z Uberem.

Matroosfontein, Cape Town, 7490, South Africa
+27 21-937-1200

Zamawiaj przejazdy na całym świecie

Dotknij przycisku, aby zamówić przejazd na jednym z ponad 500 największych lotnisk.

Podróżuj jak u siebie

Aplikacja i kierowca zajmą się szczegółami, dlatego poruszanie się po obcym mieście nie będzie Twoim zmartwieniem.

Dzięki Uberowi poczujesz się jak w domu

Znajdź ulubione funkcje, w tym wycenę w czasie rzeczywistym lub płatności bezgotówkowe, również w nowej lokalizacji.

Przykładowe ceny dla pasażerów są jedynie przybliżone i nie odzwierciedlają zmian wynikających ze zniżek, opóźnień w ruchu lub innych czynników. Mogą obowiązywać stałe stawki i opłaty minimalne. Rzeczywiste ceny mogą się różnić.

 • UberX1-4

  Affordable, everyday rides

 • UberXL1-6

  Przejazdy w przystępnej cenie dla grup do 6 osób

 • Black1-4

  Premium rides in luxury cars

Otwórz aplikację, aby zamówić przejazd

W dowolnym momencie otwórz aplikację i zamów przejazd. Wybierz opcję odpowiadającą liczbie pasażerów i ilości bagażu.

Wykonaj instrukcje podane w aplikacji

Wskazówki dotyczące miejsca odbioru otrzymasz bezpośrednio w aplikacji. Oznakowanie może się również znajdować na terenie lotniska.

Spotkaj się z kierowcą

Przejdź do przydzielonego miejsca odbioru zgodnie ze wskazówkami aplikacji. Pamiętaj, że to miejsce nie zawsze znajduje się przy najbliższym wyjściu. Jeśli nie możesz znaleźć kierowcy, skontaktuj się z nim za pomocą aplikacji.

Wi-Fi na lotnisku w Kapsztadzie

Lotnisko w Kapsztadzie oferuje darmową sieć Wi-Fi dla pasażerów w punktach odprawy. Możesz z niej korzystać przez 4 godziny lub wykorzystać 1 GB danych za darmo. Jeżeli potrzebujesz wyższego limitu, możesz skorzystać z systemu płatności na bieżąco.

Parkowanie na lotnisku w Kapsztadzie

Lotnisko w Kapsztadzie oferuje różne możliwości parkowania, w tym parking krótko- i długoterminowy, a także parking do odbioru i dowozu pasażerów oraz usługę parkowania przez szofera.

Przechowywanie bagażu na lotnisku w Kapsztadzie

Niezależnie od rozmiaru bagażu, możesz go przechować w biurze rzeczy znalezionych znajdującym się w sekcji przylotów krajowych głównego terminalu. Usługa wiąże się z drobną opłatą.

Usługi Ubera są dostępne na lotnisku w Kapsztadzie, więc możesz korzystać z wygodnych przejazdów, dokądkolwiek zmierzasz.

Po zamówieniu przejazdu znajdź w aplikacji Uber miejsce odbioru.

Nawet jeżeli trasa nie jest długa, stawki za przejazdy z Uberem z i na lotnisko w Kapsztadzie mogą ulec zmianie ze względu na godzinę, korki i inne czynniki. Użyj kalkulatora opłat Ubera, aby otrzymać przybliżoną cenę przejazdu.

Czas odbioru zależy od pory dnia, liczby kierowców na drodze i wielu innych czynników.

Jesteś kierowcą współpracującym z Uberem?

Od miejsc odbioru pasażerów po lokalne przepisy – dowiedz się, jak usprawnić przejazdy na lotnisko.

Chcesz dojechać na inne lotnisko?

Dojazd i powrót z ponad 500 lotnisk na całym świecie.

Przejazd z aplikacją Uber to idealny wybór dla podróżnych przylatujących na lotnisko CPT lub odlatujących z niego. Międzynarodowe lotnisko w Kapsztadzie jest trzecim co do wielkości lotniskiem w Afryce, obsługującym rocznie około 10 milionów pasażerów. Lotnisko CPT znajduje się około 20 kilometrów (12 mil) od centrum Kapsztadu, co sprawia, że jest świetnym rozwiązaniem dla osób podróżujących do i z obszaru metropolitalnego Kapsztadu. CPT to najlepszy wybór dla każdego, kto odwiedza Kapsztad – to jedyne lotnisko, które świadczy usługi pasażerskie w okolicy. Ponadto dostęp na nie jest łatwy dzięki autobusom, busom, taksówkom i przejazdom z aplikacją Uber – wszystkie te usługi są gotowe, aby przewieźć podróżnych między lotniskiem a miastem.

Terminale lotniska w Kapsztadzie

Lotnisko w Kapsztadzie ma jeden główny terminal, który jest podzielony na loty krajowe i międzynarodowe. Mają one wspólny obszar odprawy. Terminal międzynarodowy znajduje się na północnym krańcu obiektu, natomiast terminal krajowy na południowym. Terminal międzynarodowego lotniska w Kapsztadzie ma trzy poziomy: parter (przyloty), drugi poziom (odloty) i trzeci poziom, na którym znajdują się restauracje. Liczne linie latają z CPT, w tym:

 • Airlink
 • Austrian
 • CemAir
 • Emirates
 • Ethiopian
 • FlySafair
 • Joon
 • kulula.com
 • Lufthansa
 • Qatar
 • Thomas Cook

Restauracje na międzynarodowym lotnisku w Kapsztadzie

Na lotnisku w Kapsztadzie jest wiele restauracji wartych odkrycia. Od barów i fast foodów po restauracje i kawiarnie – wybór restauracji na lotnisku w Kapsztadzie z pewnością zaoferuje coś, co idealnie wpasuje się w Twoje zachcianki.

Poruszanie się po lotnisku CPT

Ponieważ lotnisko w Kapsztadzie ma tylko jeden główny budynek terminalu, łatwo jest poruszać się samodzielnie.

Atrakcje na lotnisku w Kapsztadzie

Niezależnie od tego, czy szukasz globalnych marek, czy produktów lokalnych, sklepy na lotnisku w Kapsztadzie są miejscem, gdzie można zrobić zakupy kojarzące się z RPA. Od książek i bagażu po musujące wino południowoafrykańskie – lotnisko CPT oferuje możliwość zrobienia zakupów, które zaspokoją każdy gust. Ponadto sklepy wolnocłowe na lotnisku są idealne dla osób, które chcą przywieźć pamiątki swoim bliskim.

Salony na lotnisku w Kapsztadzie

Na lotnisku międzynarodowym w Kapsztadzie do wyboru jest duży wybór salonów, więc przed lotem możesz pracować lub odpoczywać w ciszy. Bidvest Premier Lounges, zlokalizowane w terminalach międzynarodowych i krajowych, oferują komfortowe miejsca siedzące, połączenie Wi-Fi i doskonałe jedzenie, natomiast SAA Voyager Platinum Lounge, SAA Baobab Premium Class Lounge i SLOW Lounge stanowią doskonałe schronienie pośród zgiełku i szumu lotniska.

Hotele w pobliżu lotniska w Kapsztadzie

Na terenie międzynarodowego lotniska w Kapsztadzie znajdują się dwa hotele, co czyni je idealnym wyborem dla pasażerów przylatujących we wczesnych godzinach porannych. W samym Kapsztadzie jest wiele różnych hoteli do wyboru, niezależnie od tego, czy szukasz niedrogiego zakwaterowania, rustykalnych domków czy luksusowych hoteli.

Ciekawe miejsca w pobliżu lotniska CPT

Jeśli masz przerwę w podróży w Kapsztadzie, możesz odwiedzić wiele różnych miejsc. Wybierz się na wycieczkę, aby zobaczyć jedne z najbardziej efektownych obiektów przyrodniczych w regionie, w tym:

 • Kolonię pingwinów na plaży Boulders
 • Robben Island
 • Górę Stołową
 • Przylądek Dobrej Nadziei

Więcej informacji o lotnisku w Kapsztadzie znajdziesz tutaj.

Facebook
Twitter