Přeskočit na hlavní obsah

Letiště Berlin Tegel (txl)

Ať už míříš z letiště Berlín do centra, nebo opačným směrem, Uber tě tam spolehlivě odveze.

Zufahrt zum Flughafen Tegel, 13405 Berlín, Germany
+49 30-60-91-11-50

Zarezervuj si dopředu jízdu Uberem na Letiště Berlin Tegel

Zarezervuj si jízdu Uberem na Letiště Berlin Tegel a dokonči tak plánování. Jízdu si můžeš objednat až 30 dnů před odletem – kdykoli a na kterýkoli den.
Cíl
Vyber datum a čas

Date format is yyyy/MM/dd. Press the down arrow or enter key to interact with the calendar and select a date. Press the escape button to close the calendar.

Selected date is 2023/03/28.

4:01 PM
open

Rezervace nemusí být na tvém místě vyzvednutí k dispozici

Chytřejší cestování

Objednávej si jízdy po celém světě

Klepni a objednej si svezení na víc než 500 světových letišť.

Nech se vozit jako místní

Míříš někam, kde to neznáš? O navigaci se ti postará aplikace Uber a tvůj řidič.

Díky Uberu se budeš cítit jako doma

Ať už jsi kdekoliv, užij si své oblíbené funkce. Třeba ceny v reálném čase a bezhotovostní platby.

Typy aut ve tvojí oblasti

 • Comfort Electric

  1-3

  Premium Hydrogen and EVs

 • Assist

  1-4

 • Uber pro Ukrajinu

  1-4

  1€ will help send ambulances to Ukraine. The Uber for Ukraine fare is 1€ higher compared to an UberX trip ordered at the same time for the same route. 1€ from each trip on Uber for Ukraine is not part of the fare, but is the amount that Uber B.V. sends to Ukraine House DC Foundation, a partner of the UNITED24 fundraising platform, for the purchase of ambulances by Ukraine’s Ministry of Health.

 • Uber Comfort

  1-3

  Novější auta s větším prostorem na nohy

 • Taxi invalidní vozík

  1-4

  Bezbariérové auto

 • Last Mile

  1-4

  From the station to home for a fixed price

 • UberX

  1-4

  Běžné jízdy za dobrou cenu

 • Prémiová

  1-4

  Špičkové vozy s nejlépe hodnocenými řidiči

 • UberXL

  1-6

  Cenově dostupné jízdy pro skupiny až o 6 lidech

 • Green

  1-4

  Elektrická a hybridní auta

 • Taxi

  1-4

  Místní taxíky na jedno klepnutí

1/11

Jak se svézt Uberem z letiště

Jízdu si objednej z aplikace

Až se připravíš, otevři aplikaci Uber a objednej si jízdu do cíle. Vyber si TXL pro dopravu podle počtu cestujících a zavazadel.

Řiď se pokyny v aplikaci

Aplikace tě navede rovnou na místo vyzvednutí na letišti Tegel. Místa vyzvednutí se můžou lišit podle terminálu. Cedule označující místa vyzvednutí pro spolujízdu můžou být taky k dispozici na Letiště Berlin Tegel.

Setkej se s řidičem

Běž na místo vyzvednutí na letišti TXL, které ti aplikace přidělila. Upozorňujeme, že místo vyzvednutí nemusí být vždycky u nejbližšího východu. V aplikaci se ti ukáže jméno řidiče, poznávací značka a barva auta. Před zahájením jízdy ji nezapomeň potvrdit. Jestli řidiče nemůžeš najít, kontaktuj ho přes aplikaci.

Tipy k letišti TXL

Wi-Fi na letišti Tegel

Na letišti TXL je nepřetržitě k dispozici bezplatná Wi-Fi síť, ke které se můžeš snadno připojit z notebooku, tabletu i mobilu.

Parkování na letišti Berlín Tegel

Na letišti Berlín Tegel se nachází víc než 2 500 parkovacích míst. Najdeš tu parkovací dům pro dlouhodobé parkování i krátkodobá parkovací místa, když někoho potřebuješ vyzvednout nebo vysadit.

Úschova zavazadel na letišti Tegel

Na letišti Berlín si zavazadla můžeš uschovat na několik hodin (když jenom čekáš na přípoj) i na několik dnů (když si chceš prohlédnout město). V servisním centru terminálu A taky najdeš poštu a baliče zavazadel.

Nejčastější dotazy cestujících

 • Uber tě z letiště Berlín Tegel snadno a pohodlně sveze, kamkoli potřebuješ.

 • Místo vyzvednutí se dozvíš v aplikaci Uber, až si objednáš jízdu.

 • Kromě sazby za vzdálenost může jízdné Uberem na letiště Tegel nebo z něj vycházet ze sazby za dobu, z dopravní situace a z dalších skutečností. Přibližné ceny jízd Uberem si můžeš spočítat v našem nástroji na odhad cen.

 • Délka čekání na řidiče závisí na denní době, na tom, kolik řidičů je zrovna online, a dalších skutečnostech.

Další informace

Jedeš na jiné letiště?

Nech se vyzvednout nebo vysadit na víc než 600 letištích po celém světě.

Co dělat v terminálech letiště Berlín Tegel

Uber je ideální volbou pro každého, kdo přilétá na letiště Berlín nebo z něj odlétá. Berlín Tegel je čtvrté nejvytíženější letiště v Německu, které každoročně odbaví víc než 20 milionů cestujících. Letiště TXL se nachází asi 8 kilometrů severně od centra Berlína a pro přílety do hlavního města Německa i odlety z něj je praktickou volbou. Létá se z něj do několika metropolitních oblastí v Evropě a taky do pár zámořských destinací.

Terminály letiště Berlín Tegel

Letiště Berlín Tegel sestává ze tří terminálů pro osobní dopravu: terminálu A/B, terminálu C a terminálu D. Spodnímu patru příletů v terminálu D se sice říká terminál E, ale za samostatný terminál se tenhle prostor nepovažuje. V terminálech letiště Tegel můžeš využívat spoustu služeb – od spacích kabinek přes úschovnu zavazadel až po poštu. Z letiště TXL odlétá řada aerolinií, mimo jiné:

 • Aer Lingus
 • Croatian Airlines
 • easyJet
 • Turkish Airlines

Restaurace na letišti Tegel

Ať už potřebuješ rychlou kávovou vzpruhu na brzký ranní let, nebo chceš ochutnat originální německou kuchyni, na letišti Berlín Tegel najdeš spoustu restaurací.

Přesuny po letišti Tegel

Na letiště Berlín Tegel jezdí několik autobusových a vlakových linek, takže se tam dostaneš snadno a rychle. Přímo před terminálem A/B najdeš 4 zastávky BVG a poblíž terminálu E zastavuje dálkový autobus do Drážďan. Taky tu působí několik autopůjčoven. Najdeš je ve spodním patře letiště TXL poblíž terminálu E.

Co dělat na letišti TXL

V obchodech na letišti Berlín Tegel můžeš nakupovat, co srdce ráčí. Na výběr máš z oblečení, elektroniky nebo třeba knih. V tamních duty-free shopech můžeš pořídit suvenýry pro kamarády nebo rodinu a v obchodech pro cestující se dá dokoupit všechno, co potřebuješ na dlouhý let.

Salonky na letišti Tegel

Letiště Berlín Tegel nabízí různé salonky, které se hodí k práci i odpočinku. V salonku Lufthansa snadno unikneš běžnému letištnímu ruchu a hluku. C-Lounge zase nabízí nápoje, mezinárodní tisk a přístup na Wi-Fi. Salonky na letišti Berlín Tegel jsou ideální pro každého, kdo potřebuje před odletem trochu pracovat.

Hotely poblíž letiště Berlín

Ať už se potřebuješ ubytovat na krátkou, nebo dlouhou dobu, v okolí letiště Berlín Tegel se nachází spousta hotelů – od levných letištních řetězců až po extravagantnější ubytovací zařízení. Když si potřebuješ po příletu odpočinout, tyhle hotely jsou ideální volbou. Další možnosti ubytování najdeš v centru Berlína, které se nachází jen kousek od letiště.

Zajímavá místa v okolí letiště Berlín Tegel

Pokud na letišti Berlín (TXL) čekáš na přípojný let a chceš si ukrátit čas, v okolí je spousta míst k vidění. Centrum Berlína se od letiště nachází jen kousek a Uber tě tam odveze co by dup, takže si můžeš udělat krátkou exkurzi po světoznámých místních památkách:

 • Braniborská brána
 • Zámek Charlottenburg
 • Checkpoint Charlie
 • Reichstag

Další informace o letišti Berlín TXL najdeš tady.

Facebook
Instagram
Twitter

Tahle stránka obsahuje informace z cizích webů, které nejsou pod kontrolou Uberu a které můžou být příležitostně upravovány nebo aktualizovány. Veškeré informace na téhle stránce, které s Uberem nebo jeho činností přímo nesouvisejí, jsou jen orientační, takže nemusí být spolehlivé a nelze je vykládat dat, že z nich vyplývají jakékoli výslovné ani nevýslovné záruky. Některé požadavky a funkce se v jednotlivých zemích, oblastech a městech můžou lišit. Sleva platí jenom pro nové uživatele. Promo akce se nedají kombinovat s dalšími nabídkami ani uplatnit na spropitné. Dostupnost je omezená. Nabídka a podmínky se můžou změnit.