Přeskočit na hlavní obsah

Letiště Berlin Tegel (TXL)

Ať už míříš z letiště Berlín do centra, nebo opačným směrem, Uber tě tam spolehlivě odveze.

Zufahrt zum Flughafen Tegel, 13405 Berlin, Germany
+49 30-60-91-11-50

Chytřejší cestování

Objednávej si jízdy po celém světě

Klepnutím si objednáš svezení na víc než 500 světových letišť nebo z nich.

Nech se vozit jako místní

Míříš někam, kde to neznáš? O navigaci se ti postará aplikace Uber a tvůj řidič.

Díky Uberu se budeš cítit jako doma

Ať se vydáš kamkoli na světě – i tam, kde to vůbec neznáš – aplikace funguje všude stejně. Rovnou se dozvíš cenu jízdného a zaplatíš přes aplikaci.

Typy aut ve tvojí oblasti

 • Uber Comfort

  1-3

  Extra legroom and top rated drivers

 • UberX

  1-3

  Běžné jízdy za dobrou cenu

 • Prémiová

  1-3

  Auta vyšší třídy s profesionálními řidiči

 • UberXL

  1-5

  Fits 5 riders or 3 riders with luggage

 • Green

  1-3

  Emission-free, affordable, everyday rides

 • Taxi

  1-3

  Taxi bez mávání na ulici

1/6

Jak se svézt Uberem z letiště

Jízdu si objednej z aplikace

Až se připravíš vyjít ven, přes aplikaci si objednej jízdu. Vyber si auto podle počtu cestujících a zavazadel.

Řiď se pokyny v aplikaci

Pokyny, jak se dostat na místo vyzvednutí, najdeš přímo v aplikaci. Na letišti se taky můžeš orientovat podle místního značení.

Setkej se s řidičem

Běž na místo vyzvednutí, které ti aplikace přidělila. Upozorňujeme, že místo vyzvednutí se nemusí vždycky nacházet u nejbližšího východu. Jestli řidiče nemůžeš najít, kontaktuj ho přes aplikaci.

Tipy k letišti TXL

Wi-Fi na letišti Tegel

Free wifi is available 24/7 at TXL Airport, so connecting from your laptop, tablet, or mobile device is easy. Just access the hotspot and accept the terms and conditions, and you’ll be online in no time.

Parkování na letišti Berlín Tegel

Na letišti Berlín Tegel se nachází víc než 2 500 parkovacích míst. Najdeš tu parkovací dům pro dlouhodobé parkování i krátkodobá parkovací místa, když někoho potřebuješ vyzvednout nebo vysadit.

Úschova zavazadel na letišti Tegel

Na letišti Berlín si zavazadla můžeš uschovat na několik hodin (když jenom čekáš na přípoj) i na několik dnů (když si chceš prohlédnout město). V servisním centru terminálu A taky najdeš poštu a baliče zavazadel.

Nejčastější dotazy cestujících

 • Uber tě z letiště Berlín Tegel snadno a pohodlně sveze, kamkoli potřebuješ.

 • Místo vyzvednutí se dozvíš v aplikaci Uber, až si objednáš jízdu.

 • Kromě sazby za vzdálenost může jízdné Uberem na letiště Tegel nebo z něj vycházet ze sazby za dobu, z dopravní situace a z dalších skutečností. Přibližné ceny jízd Uberem si můžeš spočítat v našem nástroji na odhad cen.

 • Délka čekání na řidiče závisí na denní době, na tom, kolik řidičů je zrovna online, a dalších skutečnostech.

Další informace

Jedeš na jiné letiště?

Nech se vyzvednout nebo vysadit na víc než 600 letištích po celém světě.

Co dělat v terminálech letiště Berlín Tegel

Uber je ideální volbou pro každého, kdo přilétá na letiště Berlín nebo z něj odlétá. Berlín Tegel je čtvrté nejvytíženější letiště v Německu, které každoročně odbaví víc než 20 milionů cestujících. Letiště TXL se nachází asi 8 kilometrů severně od centra Berlína a pro přílety do hlavního města Německa i odlety z něj je praktickou volbou. Létá se z něj do několika metropolitních oblastí v Evropě a taky do pár zámořských destinací.

Terminály letiště Berlín Tegel

Letiště Berlín Tegel sestává ze tří terminálů pro osobní dopravu: terminálu A/B, terminálu C a terminálu D. Spodnímu patru příletů v terminálu D se sice říká terminál E, ale za samostatný terminál se tenhle prostor nepovažuje. V terminálech letiště Tegel můžeš využívat spoustu služeb – od spacích kabinek přes úschovnu zavazadel až po poštu. Z letiště TXL odlétá řada aerolinií, mimo jiné:

 • Aer Lingus
 • Croatian Airlines
 • easyJet
 • Turkish Airlines

Restaurace na letišti Tegel

Ať už potřebuješ rychlou kávovou vzpruhu na brzký ranní let, nebo chceš ochutnat originální německou kuchyni, na letišti Berlín Tegel najdeš spoustu restaurací.

Přesuny po letišti Tegel

Na letiště Berlín Tegel jezdí několik autobusových a vlakových linek, takže se tam dostaneš snadno a rychle. Přímo před terminálem A/B najdeš 4 zastávky BVG a poblíž terminálu E zastavuje dálkový autobus do Drážďan. Taky tu působí několik autopůjčoven. Najdeš je ve spodním patře letiště TXL poblíž terminálu E.

Co dělat na letišti TXL

V obchodech na letišti Berlín Tegel můžeš nakupovat, co srdce ráčí. Na výběr máš z oblečení, elektroniky nebo třeba knih. V tamních duty-free shopech můžeš pořídit suvenýry pro kamarády nebo rodinu a v obchodech pro cestující se dá dokoupit všechno, co potřebuješ na dlouhý let.

Salonky na letišti Tegel

Letiště Berlín Tegel nabízí různé salonky, které se hodí k práci i odpočinku. V salonku Lufthansa snadno unikneš běžnému letištnímu ruchu a hluku. C-Lounge zase nabízí nápoje, mezinárodní tisk a přístup na Wi-Fi. Salonky na letišti Berlín Tegel jsou ideální pro každého, kdo potřebuje před odletem trochu pracovat.

Hotely poblíž letiště Berlín

Ať už se potřebuješ ubytovat na krátkou, nebo dlouhou dobu, v okolí letiště Berlín Tegel se nachází spousta hotelů – od levných letištních řetězců až po extravagantnější ubytovací zařízení. Když si potřebuješ po příletu odpočinout, tyhle hotely jsou ideální volbou. Další možnosti ubytování najdeš v centru Berlína, které se nachází jen kousek od letiště.

Zajímavá místa v okolí letiště Berlín Tegel

Pokud na letišti Berlín (TXL) čekáš na přípojný let a chceš si ukrátit čas, v okolí je spousta míst k vidění. Centrum Berlína se od letiště nachází jen kousek a Uber tě tam odveze co by dup, takže si můžeš udělat krátkou exkurzi po světoznámých místních památkách:

 • Braniborská brána
 • Zámek Charlottenburg
 • Checkpoint Charlie
 • Reichstag

Další informace o letišti Berlín TXL najdeš tady.

Facebook
Instagram
Twitter

Tahle stránka obsahuje informace z cizích webů, které nejsou pod kontrolou Uberu a které můžou být příležitostně upravovány nebo aktualizovány. Veškeré informace na téhle stránce, které s Uberem nebo jeho činností přímo nesouvisejí, jsou jen orientační, takže nemusí být spolehlivé a nelze je vykládat dat, že z nich vyplývají jakékoli výslovné ani nevýslovné záruky. Některé požadavky a funkce se v jednotlivých zemích, oblastech a městech můžou lišit. Sleva platí jenom pro nové uživatele. Promo akce se nedají kombinovat s dalšími nabídkami ani uplatnit na spropitné. Dostupnost je omezená. Nabídka a podmínky se můžou změnit.