Přeskočit na hlavní obsah

Letiště Londýn Stansted (stn)

Hledáš alternativu k tradiční kyvadlové dopravě Letiště Stansted nebo taxi? Ať už máš namířeno z letiště Stansted do Londýna nebo naopak, Uber tě tam spolehlivě odveze – stačí použít naši aplikaci. Objednej si jízdu z letiště STN. Stačí pár klepnutí.

Bassingbourn Road, Stansted CM24 1QW, United Kingdom
+44 808-169-7031

Chytřejší cestování

Objednávej si jízdy po celém světě

Klepni a objednej si svezení na víc než 500 světových letišť.

Nech se vozit jako místní

Míříš někam, kde to neznáš? O navigaci se ti postará aplikace Uber a tvůj řidič.

Díky Uberu se budeš cítit jako doma

Ať už jsi kdekoliv, užij si své oblíbené funkce. Třeba ceny v reálném čase a bezhotovostní platby.

Typy aut ve tvojí oblasti

 • Uber Pet

  1-3

  Ride with your pet

 • EXEC

  1-4

  Špičkové vozy s nejlépe hodnocenými řidiči

 • Lux

  1-4

  Luxusní auta se špičkovými řidiči

 • Green

  1-4

  Ekologicky šetrné jízdy elektromobily

 • Comfort

  1-4

  Novější auta s větším prostorem na nohy

 • UberXL

  1-6

  Cenově dostupné jízdy pro skupiny až o 6 lidech

 • Uber pro Ukrajinu

  1-4

  Help to buy ambulances for Ukraine's Ministry of Health via UNITED24's partner registered charity. Uber will send £1 from each 'Uber for Ukraine' trip to the Ukraine House DC Foundation. Any additional difference between the stated 'Uber for Ukraine' fare and UberX will be sent to the same charity.

 • UberX

  1-4

  Běžné jízdy za dobrou cenu

1/8

Místo vyzvednutí: Letiště Stansted (STN)

Jízdu si objednej z aplikace

Až se připravíš, otevři aplikaci Uber a objednej si jízdu do cíle. Vyber si STN pro dopravu podle počtu cestujících a zavazadel.

Řiď se pokyny v aplikaci

Aplikace tě navede rovnou na místo vyzvednutí na letišti Letiště Stansted. Místa vyzvednutí se můžou lišit podle terminálu. Cedule označující místa vyzvednutí pro spolujízdu můžou být taky k dispozici na Letiště Londýn Stansted.

Setkej se s řidičem

Běž na místo vyzvednutí na letišti STN, které ti aplikace přidělila. Upozorňujeme, že místo vyzvednutí nemusí být vždycky u nejbližšího východu. V aplikaci se ti ukáže jméno řidiče, poznávací značka a barva auta. Před zahájením jízdy ji nezapomeň potvrdit. Jestli řidiče nemůžeš najít, kontaktuj ho přes aplikaci.

Tipy k letišti Stansted

Wi-Fi na letišti Stansted

Na letišti Stansted máš k dispozici bezplatnou Wi-Fi, která se na každém zaregistrovaném zařízení dá využívat 4 hodiny denně. Taky si můžeš dokoupit 24hodinové připojení nebo balíčky na 6 a 12 měsíců (pokud tu býváš často).

Parkování na letišti Stansted

Letiště Londýn Stansted nabízí možnosti krátkodobého, střednědobého i dlouhodobého parkování. Levněji se dá parkovat na parkovištích JetParks, která se nacházejí nedaleko letiště.

Směnárna na letišti Stansted

Před bezpečnostní kontrolou i za ní najdeš na letišti Londýn Stansted bankomaty, ze kterých se dají vybírat britské libry, eura a americké dolary. V areálu letiště Londýn Stansted najdeš sedm směnáren Moneycorp, a to na odletech i na příletech.

Nejčastější dotazy cestujících

 • Uber tě z letiště STN snadno a pohodlně sveze, kamkoli potřebuješ.

 • Kromě sazby za vzdálenost může jízdné Uberem na letiště Stansted nebo z něj vycházet ze sazby za dobu, z dopravní situace a z dalších skutečností. Ke konečnému jízdnému ti taky můžeme přičíst parkovací a letištní poplatky.

 • Místo vyzvednutí se dozvíš v aplikaci Uber, až si objednáš jízdu.

 • Délka čekání na řidiče závisí na denní době, na tom, kolik řidičů je zrovna online, a dalších skutečnostech. Až si objednáš jízdu, aplikace ti ukáže přibližnou dobu, za kterou tě řidič vyzvedne.

Další informace

Řídíš s Uberem?

Podívej se, kde vyzvedávat a jaká pravidla a předpisy se tě týkají, aby se ti na letištích vyzvedávalo a vysazovalo snáz.

Jedeš na jiné letiště?

Nech se vyzvednout nebo vysadit na víc než 600 letištích po celém světě.

Co dělat v terminálu letiště Londýn Stansted

Uber je ideální volbou pro každého, kdo přilétá na letiště STN nebo z něj odlétá. Letiště Londýn Stansted každoročně obslouží víc než 27 milionů cestujících a jde o hlavní londýnské letiště pro cestování z různých zemí Evropy a do nich. Jde o 3. nejrušnější letiště v Londýně a 4. nejrušnější letiště ve Velké Británii. Nachází se u vesnice Stansted Mountfitchet v hrabství Essex, asi 55 kilometrů severovýchodně od Londýna (podle dopravní situace asi 1,5 hodiny jízdy). Severně od Stanstedu (něco málo přes 45 kilometrů) se nachází univerzitní město Cambridge.

Terminál letiště Stansted

Letiště Londýn Stansted je tvořené jen jedním terminálem celkem s 88 odletovými branami. Obsluhuje ho víc než 30 aerolinií včetně:

 • Air Corsica
 • Air Moldova
 • Aurigny
 • British Airways
 • easyJet
 • Emirates
 • Eurowings
 • Flybe
 • Jet2.com
 • Pegasus
 • Ryanair
 • Thomas Cook
 • TUI

Restaurace na letišti Stansted

Na letišti Londýn Stansted najdeš spoustu míst, kde se dá najíst a napít. Před bezpečnostní kontrolou i za ní najdeš spoustu podniků, kde se dá najíst. Na výběr máš z rychlého občerstvení i klasických místních jídel.

Přesuny po letišti Londýn Stansted

Letiště STN je malé a všude se dá snadno dojít pěšky, takže nemusíš hledat žádné vnitřní autobusy nebo vlaky.

Co dělat na letišti Stansted

Na letišti Stansted najdeš spoustu obchodů, kde se dá nakoupit zboží od špičkových oděvních značek, kosmetika, příslušenství, technologie nebo lihoviny. Všechny obchody najdeš na straně odletů za odbavovacím prostorem. Na straně příletů najdeš za výdejem zavazadel duty-free shop a v hlavní budově terminálu se nacházejí samoobslužné prodejny. Letiště Stansted taky nabízí nákupy click-and-collect. Prostě si ještě před příjezdem na letiště objednáš, co chceš, a pak si to rovnou vyzvedneš.

Modlitebny na letišti Stansted

Jednu modlitebnu najdeš naproti odbavovací zóně A a další za bezpečnostní kontrolou v hlavním odletovém prostoru, a to poblíž Escape Lounge. Modlitebny jsou otevřené 24 hodin denně a může do nich každý bez rozdílu víry.

Hotely poblíž letiště Stansted

V blízkém okolí letiště Londýn Stansted se nachází spousta hotelů, kde si můžeš odpočinout, než vyrazíš na cestu. Cesta k nim ti zabere jen pár minut. Budou se ti hodit, když odlétáš hodně brzo ráno nebo když čekáš na přípoj, který odlétá až následující den, a nechceš se od letiště moc vzdalovat. Na letišti Stansted najdeš ubytování všech cenových kategorií a když si ho zarezervuješ přímo přes letiště, můžeš ušetřit až 40 %. Spousta hotelů v okolí nabízí taky místnosti pro schůzky. Jedním z nich je United Business Centre, ke kterému se dá dojet za pár minut. Stansted se nachází poblíž Londýna, kam se dostaneš do pár hodin a kde najdeš soustu různých ubytovacích zařízení.

Zajímavá místa v okolí letiště Stansted

 • Hatfieldský les
 • Muzeum hraček House on the Hill
 • Hrad Mountfitchet

Další informace o letišti STN najdeš tady.

Facebook
Instagram
Twitter

Tahle stránka obsahuje informace z cizích webů, které nejsou pod kontrolou Uberu a které můžou být příležitostně upravovány nebo aktualizovány. Veškeré informace na téhle stránce, které s Uberem nebo jeho činností přímo nesouvisejí, jsou jen orientační, takže nemusí být spolehlivé a nelze je vykládat dat, že z nich vyplývají jakékoli výslovné ani nevýslovné záruky. Některé požadavky a funkce se v jednotlivých zemích, oblastech a městech můžou lišit. Sleva platí jenom pro nové uživatele. Promo akce se nedají kombinovat s dalšími nabídkami ani uplatnit na spropitné. Dostupnost je omezená. Nabídka a podmínky se můžou změnit.