Přeskočit na hlavní obsah

Letiště Václava Havla Praha (PRG)

Ať už míříš z letiště Václava Havla do centra, nebo z Karlova mostu na letiště, Uber tě tam spolehlivě odveze.

Aviatická, Praha 6 161 08 Czechia
+420 220-111-888

Chytřejší cestování

Objednávej si jízdy po celém světě

Klepnutím si objednáš svezení na víc než 500 světových letišť nebo z nich.

Nech se vozit jako místní

Míříš někam, kde to neznáš? O navigaci se ti postará aplikace Uber a tvůj řidič.

Díky Uberu se budeš cítit jako doma

Ať se vydáš kamkoli na světě – i tam, kde to vůbec neznáš – aplikace funguje všude stejně. Rovnou se dozvíš cenu jízdného a zaplatíš přes aplikaci.

Typy aut ve tvojí oblasti

 • UberX

  1-3

  Běžné jízdy za dobrou cenu

 • Uber Comfort

  1-3

  Novější auta s větším prostorem na nohy

 • UberX s bariérou

  1-3

  Cenově dostupné jízdy v autech s ochrannou bariérou

 • UberXL

  1-5

  Cenově dostupné jízdy pro skupiny až o 6 lidech

 • Black

  1-3

  Luxury rides with professional drivers

 • Taxi

  1-3

  Taxi bez mávání na ulici

 • Uber Select

  1-3

  Běžná auta vyšší třídy

1/7

Jak si objednat jízdu z letiště Praha

Jízdu si objednej z aplikace

Až se připravíš vyjít ven, přes aplikaci si objednej jízdu. Vyber si auto podle počtu cestujících a zavazadel.

Řiď se pokyny v aplikaci

Pokyny, jak se dostat na místo vyzvednutí, najdeš přímo v aplikaci. Na letišti se taky můžeš orientovat podle místního značení.

Setkej se s řidičem

Běž na místo vyzvednutí, které ti aplikace přidělila. Upozorňujeme, že místo vyzvednutí se nemusí vždycky nacházet u nejbližšího východu. Jestli řidiče nemůžeš najít, kontaktuj ho přes aplikaci.

Tipy k jízdám na letiště Praha a z něj

Wi-Fi na letišti Praha

Na letišti Václava Havla je Wi-Fi pro všechny cestující zdarma. K síti se připojíš takhle: - Vyhledej síť s názvem prg.aero-free - Připoj se k síti a otevři internetový prohlížeč

Úschovna zavazadel na letišti Praha

Úschovna zavazadel je umístěna v odletové hale Terminálu 2, který je otevřený 24 hodin denně. Poplatek za uschování zavazadla můžeš zaplatit hotovostí i kartou.

Parkování na letišti Praha

Na letišti Praha je k dispozici řada možností parkování, včetně expresního vysazení a krátkodobého, dlouhodobého i VIP parkoviště. Všechna parkoviště se nacházejí pár minut chůze od terminálů.

Nejčastější dotazy cestujících

 • Uber tě z letiště Václava Havla snadno a pohodlně sveze, kamkoli potřebuješ.

 • Zastávky Uberu na letištích se můžou měnit. Proto se místo vyzvednutí dozvíš v aplikaci, až si objednáš jízdu.

 • Jízdné Uberu na letiště Václava Havla nebo z něj se může měnit v závislosti na čase, dopravní situaci a dalších okolnostech. Přibližné ceny jízd Uberem si můžeš spočítat v našem nástroji na odhad cen v aplikaci Uber.

 • Aplikace ti při objednávání jízdy zobrazí odhadovaný čas, za který řidič přijede na místo vyzvednutí.

Další informace

Jedeš na jiné letiště?

Nech se vyzvednout nebo vysadit na víc než 600 letištích po celém světě.

Informace pro návštěvníky letiště Praha

Letiště Václava Havla Praha bylo otevřeno v roce 1937 a jde o jedno z nejdůležitějších letišť v České republice. Každoročně jím projde víc než 15 milionů cestujících. V roce 1968 mu přistavěli druhý terminál a v současnosti odsud létá skoro 70 dopravců do víc než 160 zahraničních destinací. Letiště Praha se nachází asi 18 kilometrů západně od centra Prahy. Uberem se tam dostaneš zhruba za 30 minut. Taky má výhodnou polohu pro cestující, kteří míří do okolních měst, jako jsou Český Krumlov, Karlovy Vary nebo Pardubice.

Terminály letiště Praha

Letiště Praha je tvořené dvěma hlavními terminály pro osobní dopravu: terminálem 1 a terminálem 2. Terminál 1 slouží k letům z a do zemí mimo schengenský prostor. Odbavení k letům po schengenském prostoru najdou cestující na letišti Praha v terminálu 2.

Restaurace na letišti Praha

Ať už se chceš rychle nasnídat, v poklidu naobědvat, nebo pracovně navečeřet, na letišti Praha se dá vybírat ze spousty stravovacích zařízení. V obou terminálech najdeš bezpočet podniků, kde si můžeš dát něco na rychlé zahnání hladu nebo žízně – saláty, sendviče, pečivo, smoothie, ovoce, grilované kuře, burgery a různé teplé a studené nápoje včetně čaje nebo kávy. Jestli se chceš najíst stylověji, můžeš zavítat do některé z kvalitních restaurací, které vaří tradiční českou, evropskou anebo mexickou kuchyni. Cestující si tam taky můžou dopřát pivo, kterým Česká republika proslula po celém světě, a také víno, tvrdý alkohol nebo koktejly.

Obchody na letišti Praha

Jak se od stylového města, jako je Praha, dá očekávat, tamní letiště nabízí spoustu obchodů pro ty, kdo si při čekání na let chtějí ukrátit čas nakupováním. Duty-free obchody na letišti Praha nabízejí produkty od významných značek za nižší ceny než v běžných obchodech. Na výběr máš z parfémů, kolínských, kosmetiky, cukrovinek a různých piv, vín a jiných alkoholických nápojů. V obou terminálech se nachází spousta obchodů, kde si cestující můžou koupit oblečení, hračky, módní doplňky, šperky, zavazadla, drobnou elektroniku nebo cestovní výbavu na poslední chvíli.

Salonky na letišti Praha

Cestující, kteří chtějí uniknout davům, můžou na letišti Praha využít salonky. V terminálu 1 se nachází jeden salonek a v terminálu 2 se nacházejí dva. Všechny nabízejí ticho pro odpočinek i práci před odletem. Najdeš v nich občerstvení všeho druhu, televizi, Wi-Fi, dětský koutek, tiskárny nebo sprchy. Za vstup do nich se platí menší poplatek.

Služby na letišti Praha

Cestující mají na letišti Praha k dispozici různé služby, jako jsou směnárny, pošta nebo studovny s knihami a časopisy. V terminálu 2 se nachází odpočinková zóna, kde si můžeš odpočinout v pohodlných křeslech nebo si protáhnout svaly na posilovacích strojích. Rodiče s dětmi tu najdou herny, velké herní prvky a rodinné místnosti s přebalovacími stoly, hračkami nebo mikrovlnkou pro ohřev jídla.

Hotely na letišti Praha

Na letišti Praha se nacházejí 3 hotely, kde si můžeš pohodlně odpočinout při mezipřistáních nebo počkat na brzký ranní let. V okolí letiště najdeš další hotely všech cenových kategorií. Pokud nespěcháš na letadlo, můžeš se ubytovat přímo v Praze. Najdeš tam ubytovací zařízení všeho druhu – od levných hostelů až po luxusní hotely – a jízda Uberem tam zabere jen chvíli.

Zajímavá místa poblíž letiště Praha

Historické centrum Prahy, které se taky říká stověžatá matka měst, je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. A nabízí toho spoustu k vidění – od barokní architektury až po starobylá náměstí:

 • Karlův most
 • Pivní zahrádka na Letné
 • Staroměstské náměstí
 • Pražský hrad
 • Václavské náměstí

Víc o letišti Praha se dozvíš tady.

Facebook
Instagram
Twitter

Tahle stránka obsahuje informace z cizích webů, které nejsou pod kontrolou Uberu a které můžou být příležitostně upravovány nebo aktualizovány. Veškeré informace na téhle stránce, které s Uberem nebo jeho činností přímo nesouvisejí, jsou jen orientační, takže nemusí být spolehlivé a nelze je vykládat dat, že z nich vyplývají jakékoli výslovné ani nevýslovné záruky. Některé požadavky a funkce se v jednotlivých zemích, oblastech a městech můžou lišit. Sleva platí jenom pro nové uživatele. Promo akce se nedají kombinovat s dalšími nabídkami ani uplatnit na spropitné. Dostupnost je omezená. Nabídka a podmínky se můžou změnit.

Odkazy na externí weby návštěvníkům poskytujeme pro jejich pohodlí. Klikáš na ně na vlastní zodpovědnost. Uber za odkazované stránky ani jejich obsah nenese žádnou odpovědnost.