Přeskočit na hlavní obsah
Uber
Uber

Mezinárodní letiště O. R. Tamba (JNB)

Ať už míříš z letiště Johannesburg do centra, nebo opačným směrem, Uber tě tam spolehlivě odveze.

1 Jones Road, Kempton Park, Johannesburg, 1632, South Africa
+27 11-921-6262

Svezení si můžeš objednat po celém světě

Klepnutím si můžeš objednat svezení na víc než 500 významných letišť a z nich.

Nech se vozit jako místní

Míříš někam, kde to neznáš? O navigaci se ti postará aplikace Uber a tvůj řidič.

Díky Uberu se budeš cítit jako doma

Ať se vydáš kamkoli na světě, i tam, kde to vůbec neznáš, aplikace ti všude bude fungovat stejně.

Ukázkové jízdné je jenom odhad a neodráží různé výkyvy kvůli slevám, dopravní situaci nebo jiným faktorům. Můžeme účtovat paušální sazby a minimální poplatky. Skutečné ceny se můžou lišit.

 • UberX1-4

  Affordable, everyday rides

 • Black1-4

  Premium rides in luxury cars

 • Van1-7

  Rides for groups up to 7

Jízdu si objednej z aplikace

Až se připravíš vyjít ven, přes aplikaci si objednej jízdu. Vyber si auto podle počtu cestujících a zavazadel.

Řiď se pokyny v aplikaci

Pokyny, jak se dostat na místo vyzvednutí, najdeš přímo v aplikaci. Na letišti se taky můžeš orientovat podle místního značení.

Setkej se s řidičem

Běž na místo vyzvednutí, které ti aplikace přidělila. Upozorňujeme, že se tohle místo nemusí vždycky nacházet u nejbližšího východu. Jestli řidiče nemůžeš najít, kontaktuj ho přes aplikaci.

Wi-Fi na letišti O. R. Tamba

Na Mezinárodním letišti O. R. Tamba mají všichni cestující k dispozici bezplatnou Wi-Fi. Dá se používat až 4 hodiny nebo do vyčerpání limitu 1 GB. Po vyčerpání doby nebo datového limitu se dá dokoupit další připojení.

Parkování na letišti O. R. Tamba

Parkovat se dá přímo na Mezinárodním letišti O. R. Tamba nebo mimo jeho areál, a to dlouhodobě i krátkodobě. Taky tu můžeš využít parkovací místa pro vyzvedávání a vysazování. Přímo na letišti se dá parkovat v 9 parkovacích domech, které nabízejí dohromady 11 500 veřejných parkovacích míst.

Směnárna na letišti O. R. Tamba

Směnárny Travelex se nacházejí v Duty Free Mallu i za bezpečnostní kontrolou. Na letišti JBN najdeš taky pobočky různých bank, jako jsou Absa, American Express nebo First National Bank.

Uber tě z letiště JNB snadno a pohodlně sveze, kamkoli potřebuješ.

Místo vyzvednutí se dozvíš v aplikaci Uber, až si objednáš jízdu.

Kromě sazby za vzdálenost může jízdné Uberem na letiště O. R. Tamba nebo z něj vycházet ze sazby za dobu, z dopravní situace a z dalších skutečností. Přibližné ceny jízd Uberem si můžeš spočítat v našem nástroji na odhad cen.

Délka čekání na řidiče závisí na denní době, na tom, kolik řidičů je zrovna online, a dalších skutečnostech.

Řídíš s Uberem?

Podívej se, kde vyzvedávat a jaká pravidla a předpisy se tě týkají, aby se ti na letištích vyzvedávalo a vysazovalo snáz.

Jedeš na jiné letiště?

Nech se vyzvednout nebo vysadit na víc než 500 letištích po celém světě.

Uber je ideální volbou pro každého, kdo odlétá z letiště JNB. Mezinárodní letiště O. R. Tamba je nejrušnějším a největším letištěm v Africe. Cestující z Johannesburgu, Pretorie a dalších míst v okolí odsud nejčastěji odlétají do zahraničí. Mezinárodní letiště O. R. Tamba se nachází v Kempton Parku v provincii Gauteng, asi 30 minut jízdy (27 kilometrů) od Central Business Districtu v Johannesburgu a 80 kilometrů jižně od Pretorie.

Terminály letiště O. R. Tamba

Mezinárodní letiště O. R. Tamba není rozdělené na terminály, ale na několik pater. Na nultém patře najdeš všechny mezinárodní i vnitrostátní přílety a taky výdej zavazadel. Brány najdeš na 1. patře (mezinárodní odlety) a 2. patře (vnitrostátní odlety).

1. patro

 • British Airways
 • Emirates
 • Shongololo Premium Lounge

2. patro

 • Mango Airlines
 • South African Airways

3. patro

 • Bidvest Premier Lounge
 • Mashonzha Premium Lounge
 • Další prémiové salonky

Restaurace na letišti O. R. Tamba

Na mezinárodním letišti O. R. Tamba najdeš spoustu míst, kde se dá najíst a napít, a to na každém patře a před bezpečnostní kontrolou i po ní. Na výběr máš z různých gurmánských restaurací, fast foodů, barů a kaváren.

Přesuny po letišti O. R. Tamba

Letiště není rozdělené na terminály, ale na patra, a všude se dá snadno dostat pěšky. Gautrain nabízí přímé vlakové spojení z mezinárodního letiště O. R. Tamba do centra Johannesburgu a Pretorie. Před terminálem se taky dá objednat taxi, ale nasedej jenom do oficiálních taxíků s logem ACSA. Zastávka vlaků Gautrain je snadno přístupná z nultého patra odletového prostoru.

Co dělat na letišti O. R. Tamba

V nabídce víc než 30 zdejších obchodů najdeš luxusní módu, nejnovější technologie, kosmetiku, prémiové duty-free zboží, různé suvenýry a mnohem víc. Když se chceš před letem prospat nebo potřebuješ vyřídit e-maily, na letišti O. R. Tamba si můžeš zajít do některého z prémiových salonků. Máš před navazujícím letem spoustu času? Naskoč na Gautrain a za okamžik budeš v centru Johannesburgu.

Hotely poblíž mezinárodního letiště O. R. Tamba

Na mezinárodním letišti O. R. Tamba a v jeho okolí najdeš dost ubytovacích zařízení. V okruhu 3 kilometrů se jich nachází 10 a další najdeš jen o kus dál. Na výběr máš z levných hotelů pro krátkodobé pobyty i z 5hvězdičkových luxusních apartmá. Některá ubytovací zařízení nabízejí i místnosti pro schůzky, prostory pro obchodní cestující nebo různé restaurace a bary. Spousta hotelů taky poskytuje kyvadlovou dopravu na letiště i z něj.

Zajímavá místa v okolí letiště O. R. Tamba

 • Constitution Hill, Johannesburg
 • Císařský palác, Kempton Park
 • Památník Hectora Pietersona, Johannesburg
 • Venkovní muzeum Kliptown, Johannesburg
 • Maboneng, Johannesburg

Další informace o letišti O. R. Tamba najdeš tady.

Facebook