Přeskočit na hlavní obsah

Mezinárodní letiště O. R. Tamba (JNB)

Ať už míříš z letiště Johannesburg do centra, nebo opačným směrem, Uber tě tam spolehlivě odveze.

1 Jones Road, Kempton Park, Johannesburg, 1632, South Africa
+27 11-921-6262

Chytřejší cestování

Objednávej si jízdy po celém světě

Klepnutím si objednáš svezení na víc než 500 světových letišť nebo z nich.

Nech se vozit jako místní

Míříš někam, kde to neznáš? O navigaci se ti postará aplikace Uber a tvůj řidič.

Díky Uberu se budeš cítit jako doma

Ať se vydáš kamkoli na světě – i tam, kde to vůbec neznáš – aplikace funguje všude stejně. Rovnou se dozvíš cenu jízdného a zaplatíš přes aplikaci.

Typy aut ve tvojí oblasti

 • UberGo

  1-2

  Běžná auta za dostupnou cenu

 • UberX

  1-3

  Běžné jízdy za dobrou cenu

 • Connect

  1-4

  Send packages to friends & family

 • uberX VIP

  1-3

  VIP jízdy

1/4

Jak se svézt Uberem z letiště

Jízdu si objednej z aplikace

Až se připravíš vyjít ven, přes aplikaci si objednej jízdu. Vyber si auto podle počtu cestujících a zavazadel.

Řiď se pokyny v aplikaci

Pokyny, jak se dostat na místo vyzvednutí, najdeš přímo v aplikaci. Na letišti se taky můžeš orientovat podle místního značení.

Setkej se s řidičem

Běž na místo vyzvednutí, které ti aplikace přidělila. Upozorňujeme, že místo vyzvednutí se nemusí vždycky nacházet u nejbližšího východu. Jestli řidiče nemůžeš najít, kontaktuj ho přes aplikaci.

Tipy k letišti O. R. Tamba

Wi-Fi na letišti O. R. Tamba

Na Mezinárodním letišti O. R. Tamba mají všichni cestující k dispozici bezplatnou Wi-Fi. Dá se používat až 4 hodiny nebo do vyčerpání limitu 1 GB. Po vyčerpání doby nebo datového limitu se dá dokoupit další připojení.

Parkování na letišti O. R. Tamba

Parkovat se dá přímo na Mezinárodním letišti O. R. Tamba nebo mimo jeho areál, a to dlouhodobě i krátkodobě. Taky tu můžeš využít parkovací místa pro vyzvedávání a vysazování. Přímo na letišti se dá parkovat v 9 parkovacích domech, které nabízejí dohromady 11 500 veřejných parkovacích míst.

Směnárna na letišti O. R. Tamba

Směnárny Travelex se nacházejí v Duty Free Mallu i za bezpečnostní kontrolou. Na letišti JBN najdeš taky pobočky různých bank, jako jsou Absa, American Express nebo First National Bank.

Nejčastější dotazy cestujících

 • Uber tě z letiště JNB snadno a pohodlně sveze, kamkoli potřebuješ.

 • Místo vyzvednutí se dozvíš v aplikaci Uber, až si objednáš jízdu.

 • Kromě sazby za vzdálenost může jízdné Uberem na letiště O. R. Tamba nebo z něj vycházet ze sazby za dobu, z dopravní situace a z dalších skutečností. Přibližné ceny jízd Uberem si můžeš spočítat v našem nástroji na odhad cen.

 • Délka čekání na řidiče závisí na denní době, na tom, kolik řidičů je zrovna online, a dalších skutečnostech.

Další informace

Řídíš s Uberem?

Podívej se, kde vyzvedávat a jaká pravidla a předpisy se tě týkají, aby se ti na letištích vyzvedávalo a vysazovalo snáz.

Jedeš na jiné letiště?

Nech se vyzvednout nebo vysadit na víc než 600 letištích po celém světě.

Informace pro návštěvníky letiště Johannesburg

Uber je ideální volbou pro každého, kdo odlétá z letiště JNB. Mezinárodní letiště O. R. Tamba je nejrušnějším a největším letištěm v Africe. Cestující z Johannesburgu, Pretorie a dalších míst v okolí odsud nejčastěji odlétají do zahraničí. Mezinárodní letiště O. R. Tamba se nachází v Kempton Parku v provincii Gauteng, asi 30 minut jízdy (27 kilometrů) od Central Business Districtu v Johannesburgu a 80 kilometrů jižně od Pretorie.

Terminály letiště O. R. Tamba

Mezinárodní letiště O. R. Tamba není rozdělené na terminály, ale na několik pater. Na nultém patře najdeš všechny mezinárodní i vnitrostátní přílety a taky výdej zavazadel. Brány najdeš na 1. patře (mezinárodní odlety) a 2. patře (vnitrostátní odlety).

1. patro

 • British Airways
 • Emirates
 • Shongololo Premium Lounge

2. patro

 • Mango Airlines
 • South African Airways

3. patro

 • Bidvest Premier Lounge
 • Mashonzha Premium Lounge
 • Další prémiové salonky

Restaurace na letišti O. R. Tamba

Na mezinárodním letišti O. R. Tamba najdeš spoustu míst, kde se dá najíst a napít, a to na každém patře a před bezpečnostní kontrolou i po ní. Na výběr máš z různých gurmánských restaurací, fast foodů, barů a kaváren.

Přesuny po letišti O. R. Tamba

Letiště není rozdělené na terminály, ale na patra, a všude se dá snadno dostat pěšky. Gautrain nabízí přímé vlakové spojení z mezinárodního letiště O. R. Tamba do centra Johannesburgu a Pretorie. Před terminálem se taky dá objednat taxi, ale nasedej jenom do oficiálních taxíků s logem ACSA. Zastávka vlaků Gautrain je snadno přístupná z nultého patra odletového prostoru.

Co dělat na letišti O. R. Tamba

V nabídce víc než 30 zdejších obchodů najdeš luxusní módu, nejnovější technologie, kosmetiku, prémiové duty-free zboží, různé suvenýry a mnohem víc. Když se chceš před letem prospat nebo potřebuješ vyřídit e-maily, na letišti O. R. Tamba si můžeš zajít do některého z prémiových salonků. Máš před navazujícím letem spoustu času? Naskoč na Gautrain a za okamžik budeš v centru Johannesburgu.

Hotely poblíž mezinárodního letiště O. R. Tamba

Na mezinárodním letišti O. R. Tamba a v jeho okolí najdeš dost ubytovacích zařízení. V okruhu 3 kilometrů se jich nachází 10 a další najdeš jen o kus dál. Na výběr máš z levných hotelů pro krátkodobé pobyty i z 5hvězdičkových luxusních apartmá. Některá ubytovací zařízení nabízejí i místnosti pro schůzky, prostory pro obchodní cestující nebo různé restaurace a bary. Spousta hotelů taky poskytuje kyvadlovou dopravu na letiště i z něj.

Zajímavá místa v okolí letiště O. R. Tamba

 • Constitution Hill, Johannesburg
 • Císařský palác, Kempton Park
 • Památník Hectora Pietersona, Johannesburg
 • Venkovní muzeum Kliptown, Johannesburg
 • Maboneng, Johannesburg

Další informace o letišti O. R. Tamba najdeš tady.

Facebook

Tahle stránka obsahuje informace z cizích webů, které nejsou pod kontrolou Uberu a které můžou být příležitostně upravovány nebo aktualizovány. Veškeré informace na téhle stránce, které s Uberem nebo jeho činností přímo nesouvisejí, jsou jen orientační, takže nemusí být spolehlivé a nelze je vykládat dat, že z nich vyplývají jakékoli výslovné ani nevýslovné záruky. Některé požadavky a funkce se v jednotlivých zemích, oblastech a městech můžou lišit. Sleva platí jenom pro nové uživatele. Promo akce se nedají kombinovat s dalšími nabídkami ani uplatnit na spropitné. Dostupnost je omezená. Nabídka a podmínky se můžou změnit.