Přeskočit na hlavní obsah

Letiště Frankfurt nad Mohanem (fra)

Hledáš alternativu k tradiční kyvadlové dopravě Letiště Frankfurt nebo taxi? Ať už máš namířeno z letiště Frankfurt nad Mohanem do centra města nebo z obchodního centra Kleinmarkthalle na letiště Frankfurt nad Mohanem, Uber tě tam spolehlivě odveze – stačí použít naši aplikaci. Objednej si jízdu z letiště FRA. Stačí pár klepnutí.

Frankfurt 60547 Germany
+49 180-6-3724636

Zarezervuj si dopředu jízdu Uberem na Letiště Frankfurt nad Mohanem

Zarezervuj si jízdu Uberem na Letiště Frankfurt nad Mohanem a dokonči tak plánování. Jízdu si můžeš objednat až 30 dnů před odletem – kdykoli a na kterýkoli den.
Cíl
Vyber datum a čas

Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the escape button to close the calendar.

Selected date is 2022/06/29.

Rezervace nemusí být na tvém místě vyzvednutí k dispozici

Chytřejší cestování

Objednávej si jízdy po celém světě

Klepni a objednej si svezení na víc než 500 světových letišť.

Nech se vozit jako místní

Míříš někam, kde to neznáš? O navigaci se ti postará aplikace Uber a tvůj řidič.

Díky Uberu se budeš cítit jako doma

Ať už jsi kdekoliv, užij si své oblíbené funkce. Třeba ceny v reálném čase a bezhotovostní platby.

Typy aut ve tvojí oblasti

 • UberXL

  1-6

  Fits 5 riders or 3 riders with luggage

 • Uber pro Ukrajinu

  1-4

  The Uber for Ukraine fare is 1€ higher compared to an UberX trip ordered at the same time for the same route. 1€ from each trip on Uber for Ukraine is not part of the fare, but is the amount that Uber B.V. sends to the International Rescue Committee.

 • Uber Comfort

  1-4

  Extra legroom and top rated drivers

 • UberX

  1-4

  Běžné jízdy za dobrou cenu

 • Prémiová

  1-4

  Auta vyšší třídy s profesionálními řidiči

 • Green

  1-4

  Elektrická a hybridní auta

 • Taxi

  1-4

  Taxi bez mávání na ulici

1/7

Místo vyzvednutí: Letiště Frankfurt (FRA)

Jízdu si objednej z aplikace

Až se připravíš, otevři aplikaci Uber a objednej si jízdu do cíle. Vyber si FRA pro dopravu podle počtu cestujících a zavazadel.

Řiď se pokyny v aplikaci

Aplikace tě navede rovnou na místo vyzvednutí na letišti Letiště Frankfurt. Místa vyzvednutí se můžou lišit podle terminálu. Cedule označující místa vyzvednutí pro spolujízdu můžou být taky k dispozici na Letiště Frankfurt nad Mohanem.

Setkej se s řidičem

Běž na místo vyzvednutí na letišti FRA, které ti aplikace přidělila. Upozorňujeme, že místo vyzvednutí nemusí být vždycky u nejbližšího východu. V aplikaci se ti ukáže jméno řidiče, poznávací značka a barva auta. Před zahájením jízdy ji nezapomeň potvrdit. Jestli řidiče nemůžeš najít, kontaktuj ho přes aplikaci.

Tipy pro snadné cestování na letiště Frankfurt a z něj

Wi-Fi na letišti Frankfurt

Na letišti Frankfurt je Wi-Fi pro všechny cestující nepřetržitě zdarma. Do sítě se přihlásíš tak, že si najdeš síť Frankfurt-Airport, zadáš svoji e-mailovou adresu a odsouhlasíš všeobecné podmínky. Potom klikni na NextStart surfing.

Úschovna zavazadel na letišti Frankfurt

Na letišti Frankfurt jsou k dispozici tři úschovny zavazadel, které se nacházejí v obou terminálech a umožňují cestujícím uložení zavazadla po dobu až 3 měsíců. Cestující si tady můžou nechat zabalit do fólie neforemná nebo nadrozměrná zavazadla.

Parkování na letišti Frankfurt

Na letišti Frankfurt je k dispozici řada možností parkování, včetně krátkodobého, dlouhodobého a obchodního parkoviště i oblasti pro vysazení.

Nejčastější dotazy cestujících

 • Uber tě z letiště Frankfurt snadno a pohodlně sveze, kamkoli potřebuješ.

 • Zastávky Uberu na letištích se můžou měnit. Proto se místo vyzvednutí dozvíš v aplikaci, až si objednáš jízdu.

 • Jízdné Uberu na letiště Frankfurt nebo z něj se může měnit v závislosti na čase, dopravní situaci a dalších okolnostech. Ceny jízdného najdeš v aplikaci Uber.

 • Aplikace ti při objednávání jízdy zobrazí odhadovaný čas, za který řidič přijede na místo vyzvednutí.

Další informace

Jedeš na jiné letiště?

Nech se vyzvednout nebo vysadit na víc než 600 letištích po celém světě.

Informace pro návštěvníky letiště Frankfurt

Letiště Frankfurt nad Mohanem bylo otevřeno v roce 1936 a od té doby se rozvinulo v jedno z největších letišť v Německu. Každoročně jeho branami projde na 70 milionů cestujících. Představuje důležitý evropský dopravní uzel a je největším německým pracovištěm na jednom místě. Zaměstnává přibližně 81 000 lidí ze 450 společností a organizací. Letiště se nachází 12 kilometrů (7 mil) jihovýchodně od Frankfurtu. Z centra města na místo vysazení na letišti je to přibližně 15 minut jízdy.

Terminály letiště Frankfurt

Letiště Frankfurt má dva terminály, Terminál 1 a Terminál 2. Mezi nimi jezdí kyvadlová autobusová linka a vlak SkyLine. Oba terminály se využívají k vnitrostátním i zahraničním letům, takže si vždycky dobře překontroluj, ze kterého terminálu letíš. Na letišti Frankfurt se taky nachází terminál Lufthansa First Class, který využívají výhradně cestující, kteří letí s Lufthansou v první třídě.

Restaurace na letišti Frankfurt

Ať už si chceš dát gurmánskou snídani, lehký oběd, nebo pořádnou večeři, letiště Frankfurt tě nezklame. Velký výběr restaurací zahrnuje všechno od rychlého občerstvení až po poctivá jídla pro cestující, kteří nespěchají. Kromě standardní nabídky, jako jsou sendviče, polévky, saláty, teplé a studené nápoje, smoothies, džusy a pečivo, si cestující můžou vybrat z mezinárodních kuchyní, včetně italské, asijské a samozřejmě tradiční německé. Dostupná jsou i vegetariánská a bezlepková jídla.

Obchody na letišti Frankfurt

Cestující, kteří rádi nakupují, na letišti Frankfurt potěší pestrá nabídka obchodů. Na letišti se nachází duty-free zóna, kde se prodává zboží světových značek za nízké ceny, včetně parfémů, péče po holení, cukrovinek, slunečních brýlí, kosmetiky, módních doplňků a taky piv, vín a dalších alkoholických nápojů. V obchodech najdeš taky luxusní módní značky, obuv, elektroniku, šperky, noviny, časopisy, knihy, lékárnické zboží a cestovní potřeby. Navíc si cestující můžou nakoupit suvenýry, jako je kaviár nebo tradiční německé potraviny.

Salonky na letišti Frankfurt

Na letišti Frankfurt se nachází řada salonků. Některé z nich jsou určené jen pro cestující, kteří létají často, nebo pro cestující obchodní třídou. Jiné salonky jsou dostupné všem cestujícím za poplatek. Můžeš si v nich odpočinout před letem v pohodlných sedačkách, dát si teplé i studené nápoje, připojit se k Wi-Fi nebo se dívat na televizi a číst si noviny.

Služby na letišti FRA

Na letišti Frankfurt je k dispozici spousta služeb, které lidem zajišťují bezproblémové cestování. Obchodní cestující nebo ti, kdo chtějí čas před odletem strávit na internetu, můžou využít pracovní stoly. Rodiny s malými dětmi najdou v obou terminálech dětské koutky a místnosti na přebalování a kojení. Cestující, kteří musí dlouho čekat, se můžou zabavit v kinech Movie Worlds v Terminálu 1, kde na ně čekají filmové trháky, dokumenty a oblíbené televizní seriály.

Hotely na letišti Frankfurt

Přímo na letišti Frankfurt se nachází několik hotelů nabízejících ubytování v různých cenových kategoriích. Do několika z nich se dá z terminálů dostat pěšky. V oblastech sousedících s letištěm, především v Rüsselsheimu a Langenu, se nachází další ubytovací zařízení. Centrum Frankfurtu je jen pár minut jízdy od letiště, takže se cestující, kteří nepospíchají, můžou ubytovat tam.

Zajímavá místa v okolí letiště Frankfurt

Frankfurt je důležitý finanční uzel a často sem směřují obchodní cestující. Je tu ale taky spousta uměleckých, kulturních a architektonických památek a muzeí. Zajímavá místa ve Frankfurtu:

 • Kaiserdom (Katedrála svatého Bartoloměje)
 • Trh Kleinmarkthalle
 • Muzeum přírodní historie
 • Náměstí Römerberg
 • Städelovo muzeum

Víc o letišti FRA se dozvíš tady.

Facebook
Instagram
Twitter
YouTube

Tahle stránka obsahuje informace z cizích webů, které nejsou pod kontrolou Uberu a které můžou být příležitostně upravovány nebo aktualizovány. Veškeré informace na téhle stránce, které s Uberem nebo jeho činností přímo nesouvisejí, jsou jen orientační, takže nemusí být spolehlivé a nelze je vykládat dat, že z nich vyplývají jakékoli výslovné ani nevýslovné záruky. Některé požadavky a funkce se v jednotlivých zemích, oblastech a městech můžou lišit. Sleva platí jenom pro nové uživatele. Promo akce se nedají kombinovat s dalšími nabídkami ani uplatnit na spropitné. Dostupnost je omezená. Nabídka a podmínky se můžou změnit.

Odkazy na externí weby návštěvníkům poskytujeme pro jejich pohodlí. Klikáš na ně na vlastní zodpovědnost. Uber za odkazované stránky ani jejich obsah nenese žádnou odpovědnost.