Přeskočit na hlavní obsah

Hartsfieldovo-Jacksonovo mezinárodní letiště Atlanta (ATL)

Ať už máš namířeno z letiště ATL do Georgia Aquarium, nebo z atlantské botanické zahrady na letiště ATL, Uber tě tam spolehlivě odveze.

6000 N. Terminal Parkway, Atlanta, GA 30320
+1 800-897-1910

Chytřejší cestování

Objednávej si jízdy po celém světě

Klepnutím si objednáš svezení na víc než 500 světových letišť nebo z nich.

Nech se vozit jako místní

Míříš někam, kde to neznáš? O navigaci se ti postará aplikace Uber a tvůj řidič.

Díky Uberu se budeš cítit jako doma

Ať se vydáš kamkoli na světě – i tam, kde to vůbec neznáš – aplikace funguje všude stejně. Rovnou se dozvíš cenu jízdného a zaplatíš přes aplikaci.

Sleva až 15 $

Využij slevu 5 $ na první tři jízdy. Zadej promo kód NEWRIDER15. Promo kód vyprší po 30 dnech od přidání na tvůj účet Uber.

Typy aut ve tvojí oblasti

 • Connect

  1-4

  Send packages to friends & family

 • UberX

  1-3

  Běžná auta za dostupnou cenu

 • Uber Comfort

  1-3

  Novější auta s větším prostorem na nohy

 • UberXL

  1-5

  Cenově dostupné jízdy pro skupiny až o 6 lidech

 • Hourly

  1-3

  Request a ride by the hour to get around in a dedicated car

 • Pool

  1-2

  Spolujízda s nejnižší cenou

1/6

Jak si objednat jízdu z letiště ATL

Vyjdi na dolním patře příletů

Ve vnitrostátním terminálu běž z výdeje zavazadel na spodní patro příletů, vyjdi z letiště, přejdi zónu pro chodce a pokračuj podle značek Rideshare.

V mezinárodním terminálu tě řidič vyzvedne u vnějšího chodníku.

Jízdu si objednej ze zastávky spolujízdy

Ve vnitrostátním terminálu běž na zastávku pro spolujízdu a teprve pak si objednej svezení. Jízdu si neobjednávej dopředu, protože jestli řidič stál na parkovišti víc než 15 minut, možná nejdřív musí zaplatit za parkování.

S řidičem se setkáš na označené zastávce

Než se setkáš s řidičem, zkontroluj, jestli jsi ve správném terminálu a na správném místě vyzvednutí. Pokud řidiče nemůžeš najít, kontaktuj ho přes jednu z možností v aplikaci.

Letiště Atlanta – sazby za parkování

Pokud plánuješ řídit na Letiště Atlanta, tady se dozvíš, kolik tam zaplatíš za parkování.
Letiště Atlanta – sazby za parkování

Sazba

36 $ za den
19 $ za den
14 $ za den
14 $ za den
10 $ za den
Sazby za parkování nemusí být vždycky aktuální. Tyhle byly aktualizovány 20. listopadu 2018.

Letiště Atlanta – mapa

Haly A–E slouží pro domácí lety a hala F pro lety mezinárodní. Parkoviště najdeš kolem celé haly T.

Nejčastější dotazy cestujících

 • Ano. Klepnutím sem si zobrazíš seznam letišť po celém světě, kde Uber působí.

 • Cena svezení Uberem na letiště ATL nebo z něj závisí na skutečnostech, jako je typ objednaného auta, odhadovaná vzdálenost a doba jízdy, mýta nebo aktuální poptávka po jízdách.

  Nahoře v nástroji na odhad ceny si ještě před objednáním jízdy můžeš zobrazit, kolik tě svezení asi bude stát. Stačí jenom zadat místo vyzvednutí a cíl. Po objednání jízdy se ti v aplikaci zobrazí cena skutečná na základě aktuální situace.

 • Místo vyzvednutí závisí na objednaném typu auta a velikosti letiště. Na místo, kde se setkáš s řidičem, běž podle pokynů v aplikaci. Taky můžeš jít podle letištního značení na zastávky vyhrazené pro spolujízdu. Jestli řidiče nemůžeš najít, kontaktuj ho přes aplikaci.

Další informace

Řídíš s Uberem?

Podívej se, kde vyzvedávat a jaká pravidla a předpisy se tě týkají, aby se ti na letištích vyzvedávalo a vysazovalo snáz.

Jedeš na jiné letiště?

Nech se vyzvednout nebo vysadit na víc než 600 letištích po celém světě.

Informace pro návštěvníky letiště Atlanta

Hartsfieldovo-Jacksonovo mezinárodní letiště Atlanta je nejrušnějším letištěm na světě a každodenně jím projde průměrně 275 000 cestujících. Nachází se 16 kilometrů od centra Atlanty a v metropolitní oblasti o velikosti Massachusetts. Využívají ho obchodní cestující i turisté.

Terminály letiště Atlanta

Hartsfieldovo letiště je rozdělené na 2 terminály – vnitrostátní a mezinárodní. Tyto terminály se nacházejí na opačných koncích letiště a mezi nimi se rozkládá 7 odbavovacích hal.

 • Odbavovací hala T přiléhá k terminálu vnitrostátnímu.
 • Odbavovací hala F je umístěná v terminálu mezinárodním.
 • Odbavovací haly A, B, C, D a E se rozkládají v abecedním pořadí mezi vnitrostátním a mezinárodním terminálem. Odbavovací hala A se k vnitrostátnímu terminálu nachází nejblíž.

V terminálech letiště ATL najdeš salonky jako třeba American Airlines Admirals Club, Delta Sky Club nebo United Club. Jízdu si můžeš naplánovat podle informací dole.

Vnitrostátní terminál letiště Atlanta

V jižní části terminálu se můžeš odbavit na lety následujícími aeroliniemi:

 • Alaska
 • American
 • Boutique Air
 • Frontier
 • JetBlue
 • Southwest
 • Spirit
 • United

V severní části terminálu se můžeš odbavit na lety Delta Airlines.

Mezinárodní terminál letiště Atlanta

Mezinárodní terminál je třípatrový a je tvořený odbavovací halou F s branami F1 až F14. Odletové patro je spojené přímo s krátkodobým parkovacím domem a patrem příletů. Od mezinárodního terminálu odlétají linky do víc než 75 destinací v 50 zemích a působí tu například British Airways nebo KLM.

Stravování na letišti Atlanta

Hartsfieldovo-Jacksonovo mezinárodní letiště Atlanta nabízí víc než 110 míst, kde se dá najíst nebo napít – od mezinárodních řetězců rychlého občerstvení až po luxusní restaurace s obsluhou. Restaurace a další stravovací zařízení se na letišti ATL nacházejí v odbavovacích halách a v atriu.

Přesuny po letišti Atlanta

Na letišti Atlanta funguje interní podzemní dráha Plane Train, která spojuje všechny odbavovací haly ve vnitrostátním i mezinárodním terminálu. Jde o 4vozové vlaky, které jezdí po 5kilometrovém okruhu ve 2minutových intervalech. Průměrně za dej svezou víc než 200 000 cestujících. Taky se dá využívat SkyTrain, který jezdí mimo letiště a spojuje Georgia International Convention Center s některými předními letištními hotely.

Co dělat na letišti Atlanta

Na Hartsfieldově letišti najdeš různé atrakce jako třeba výstavu umění, která je rozmístěná po celé jeho ploše. Některá díla jsou vystavovaná trvale, jiná se po čase mění. V atriu letiště ATL každoročně proběhnou čtyři koncerty. Milovníci zvířat můžou navštívit psí park o rozloze 93 metrů čtverečních. Pokud máš čas nakupovat, na letišti Atlanta najdeš trafiky i butiky.

Směnárny na letišti Atlanta

Na letišti Atlanta se nachází tucet směnáren. Najdeš je v odbavovacích halách A, B, C, D, E a F a taky v atriu.

Hotely poblíž letiště Atlanta

Ať už čekáš na přípoj, zpozdil se ti noční let, nebo jen potřebuješ přespat poblíž letiště ATL, v okolí najdeš víc než 60 ubytovacích zařízení.

Zajímavá místa poblíž letiště Atlanta

 • Atlantská botanická zahrada
 • Centennial Olympic Park
 • Atlantská zoo

Další informace o letišti ATL tady.

Facebook
Instagram
Twitter

Tahle stránka obsahuje informace z cizích webů, které nejsou pod kontrolou Uberu a které můžou být příležitostně upravovány nebo aktualizovány. Veškeré informace na téhle stránce, které s Uberem nebo jeho činností přímo nesouvisejí, jsou jen orientační, takže nemusí být spolehlivé a nelze je vykládat dat, že z nich vyplývají jakékoli výslovné ani nevýslovné záruky. Některé požadavky a funkce se v jednotlivých zemích, oblastech a městech můžou lišit. Sleva platí jenom pro nové uživatele. Promo akce se nedají kombinovat s dalšími nabídkami ani uplatnit na spropitné. Dostupnost je omezená. Nabídka a podmínky se můžou změnit.