Please enable Javascript
Přeskočit na hlavní obsah

Dáváme druhé šance

Měl by záznam v trestním rejstříku stát v cestě za prací?

Věříme, že odpověď zní ne. Přes 70 milionů Američanů má v trestním rejstříku záznam, kvůli kterému mají problém sehnat práci a vydělat si. Uber je součástí rostoucího hnutí společností, kteří se zavázali dávat lidem druhou šanci.

JAK POMÁHÁME

Podpůrné programy, které přeruší kruh recidivy

Pomáháme místním iniciativám, které nabízí příležitosti všem, kdo chtějí dostat druhou šanci a zaslouží si ji.

Uber vždycky dával příležitost každému

Hodně zaměstnavatelů mívá ve formulářích žádostí o práci políčko, které uchazeč musí zaškrtnout, pokud má záznam v trestním rejstříku. Uber takové políčko v žádostech o práci nemá. Navíc ostatní společnosti podporujeme, aby udělaly to samé. Jde nám o to, aby lidi měli férovější šanci si najít práci.

Slíbili jsme, že budeme pomáhat

V roce 2016 jsme ve spolupráci s Obamovou administrativou a víc než 200 technologickými, maloobchodními, finančními a potravinářskými firmami podepsali White House Fair Chance Business Pledge, abychom vymazali překážky pro lidi se záznamem v rejstříku trestů.

Příběhy

Jediné pochybení by nemělo vést k potrestání na celý život. Uber je zavázán pomáhat komunitám, ve kterých působí, a nabízet příležitosti těm, kteří je potřebují nejvíc. Ať už jde o spolehlivé svezení po městě, nebo schopnost na konci měsíce zaplatit účty, šance by měl mít každý stejné. Na vlastní oči jsme se přesvědčili, co taková příležitost pro někoho může znamenat a jak mu dokáže změnit život k lepšímu.

Matka, babička, advokátka

Ingrid je matkou a babičkou. Nějakou dobu strávila ve vězení za spáchání nenásilného trestného činu. Když ji předčasně propustili, začala v Los Angeles pomáhat lidem, kteří vyšli z vězení, postavit se zpátky na nohy. Taky řídí s Uberem.

„Vždycky jsem toužila po práci, a protože mám děti, pořád mám co dělat… Věřím, že jsem pořád schopná odvést dobrou práci.“

Moderní podnikatel

Darrington pracuje jako realitní makléř a řídí s Uberem. Svezl už tisíce cestujících a dostává od nich vysoká hodnocení. Trvalo mu roky, než se mohl stát makléřem, protože byl dřív ve vězení. Darrington není jediný. Miliony Američanů pykají za své minulé chyby i potom, co svůj dluh společnosti splatili. Podle studií snižuje dřívější pobyt ve vězení šance na získání práce o 50 procent.

"Lidi si zaslouží druhou šanci, aby dokázali, že se polepšili."

Pomáháme místům, kde žijeme

1/3